• A A A

Misja Gospodarcza do Egiptu i Sudanu, 26.11-01.12

02.11.2017

Krajowa  Izba  Gospodarcza  we  współpracy  z  Federacją  Egipskich Izb Handlowych, Kairską Izbą Handlową, Egipsko-Polskim Stowarzyszeniem Biznesmenów oraz przy wsparciu Ambasady RP w Kairze   i Ambasady Egiptu w Polsce, organizuje misję gospodarczą do Sudanu (Chartum) oraz Egiptu (Kair) w terminie 26 listopada – 1 grudnia 2017 r. Egipt jest drugim po RPA pod względem wymiany handlowej naszym największym partnerem handlowym na kontynencie afrykańskim. Krajowa Izba Gospodarcza od wielu lat wspiera polskie firmy w  kontaktach  z  Egiptem,  organizując misje  gospodarcze,  spotkania  B2B,  udział  w  targach i wystawach. Spotkania bezpośrednie na miejscu  dają gwarancję poznania realnych partnerów w ich naturalnym środowisku biznesowym.

Po zniesieniu sankcji wobec Sudanu (październik br.), powstają  możliwości wielopłaszczyznowej współpracy pomiędzy obydwu krajami; priorytetem pozostaje sektor rolno-spożywczy, duże szanse oferuje branża gospodarki morskiej, Misja do Egiptu i Sudanu będzie doskonałą szansą na indywidualne spotkania z wybranymi partnerami handlowymi w obydwu krajach. Dobór partnerów egipskich dla polskich firm odbywa się we współpracy z naszymi partnerami – Federacją Egipskich Izb Handlowych, Federacją Egipskiego Przemysłu, Egipsko-Polskim Stowarzyszeniem Biznesmenów oraz we współpracy z Ambasadą RP w Kairze. Na podstawie wypełnionych przez Państwa Company Profile i zainteresowań odnośnie współpracy w Iranie, dobierani są i zapraszani miejscowi partnerzy do rozmów bilateralnych.

W  programie  pobytu  misji  w  Egipcie  zaplanowane  jest  Forum  Gospodarcze  w  Kairze oraz spotkania b2b miedzy polskimi a egipskimi przedsiębiorcami. W czasie pobytu misji w Egipcie odbywają się polsko-egipskie konsultacje gospodarcze z udziałem Sekretarza Stanu w  Ministerstwie Rozwoju.

Misja gospodarcza do Sudanu jest wynikiem i kontynuacją spotkań, zrealizowanych podczas ubiegłorocznej wizyty w Polsce Ministra Spraw Zagranicznych Sudanu, który zachęcał polskie przedsiębiorstwa do podjęcia działalności na rynku, ze wskazaniem na branże szczególnie atrakcyjne dla sudańskiego partnera.

 

Krajowa Izba Gospodarcza zapewnia w ramach misji program merytoryczny, w tym:

  • przygotowanie Forum Gospodarczego w Kairze (30.11) i Chartumie (2.12);
  • organizację spotkań B2B z potencjalnymi partnerami biznesowymi;
  • organizację spotkań z lokalnymi instytucjami rządowymi i

 

Koszt udziału w Misji wynosi: 6.980 PLN netto + 23% VAT i obejmuje:

  • przelot w klasie ekonomicznej Warszawa – Kair – Chartum – Warszawa,
  • transfery lotnisko – hotel – lotnisko, transport lokalny na miejscu w obydwu krajach,
  • ubezpieczenie podróżne, wizy,
  • przygotowanie materiałów promocyjno-informacyjnych dla partnerów z Egiptu i Sudanu,

 

Rezerwacja hotelowa dla całej grupy zostanie dokonana przez organizatora misji, natomiast opłata za hotel będzie dokonywana na miejscu bezpośrednio przez uczestników misji (koszt noclegu podamy po wyborze hotelu i wynegocjowaniu stawek).

 

Informacje i zgłoszenia prosimy kierować do:

Krajowa Izba Gospodarcza
Biuro Współpracy z Zagranicą

Maria Nowakowska
mnowakowska@kig.pl
tel: 22 630 97 83

Katarzyna Kaniewska
kkaniewska@kig.pl
tel. 22 630 97 07.