• A A A

Misja Gospodarcza do Iranu: Teheran, Tebriz 8–11.12.2017

27.07.2017

Krajowa Izba Gospodarcza we współpracy z Irańską Izbą Handlu, Przemysłu, Górnictwa i Rolnictwa oraz Polsko-Irańską Izbą Gospodarczą przy wsparciu Ambasady RP w Teheranie i Ambasady Iranu w Polsce, organizuje kolejną misję gospodarczą do Iranu (Teheran, Tebriz) w terminie 8-11 grudnia 2017r.

Dlaczego Iran?
Iran w ostanim czasie, po zniesieniu sankcji gospodarczych, stał się jedną z najszybciej rozwijających się gospodarek na świecie. Zniesienie sankcji znacząco ożywiło wymianę handlową między Polska a Iranem. Rynek irański to 80 milionów konsumentów i ogromne zapotrzebowanie na dobra konsumpcyjne, kraj po okresie sankcji wymaga nowych technologii, dużych inwestycji infrastrukturalnych, budząc zainteresowanie przedsiębiorców z całego świata. Z takiej szansy mogą skorzystać również polskie firmy. „Polska ma bardzo dobą opinię w Iranie”, podkreśla w swoich wypowiedziach Vahid Tahery, prezes Polsko – Irańskiej Izby Gospodarczej. „Dla Irańczyków Polska to drugie Niemcy. Kraj wysokich technologii”.

Krajowa Izba Gospodarcza od wielu lat (również w okresie nałożonych sankcji) wspiera polskie firmy w  kontaktach  z Iranem  organizując misje  gospodarcze,  spotkania  B2B,  udział  w  targach i wystawach. Spotkania bezpośrednie na miejscu w Iranie dają gwarancję poznania realnych partnerów w ich naturalnym środowisku biznesowym.

Misja do Teheranu i Tabrizu w dniach 8 – 11 grudnia br.  będzie kolejną szansą na indywidulane spotkania z wybranymi partnerami irańskimi. Jak dobieramy partnerów dla uczestników misji? Dobór partnerów irańskich dla polskich firm odbywa się we współpracy z naszymi partnerami – izbami z Teheraniu i Tabrizu oraz we współpracy z Ambasada RP w Teheranie. Na podstawie wypełnionych przez Państwa Company Profile i zainteresowań odnośnie współpracy w Iranie, dobierani są i zapraszani partnerzy irańscy.

W  programie  pobytu  misji  w  Iranie  zaplanowane  są  dwa  Fora  Gospodarcze  w  Teheranie i w Tabrizie (Prowincja Wschodni Azerbejdżan) oraz spotkania b2b miedzy polskimi a irańskimi przedsiębiorcami. Misja jest kontynuacją spotkań, które zostały zapoczątkowane podczas wizyty delegacji z irańskiej prowincji Wschodniego Azerbejdżanu w lutym 2017 r. w Polsce. Azerbejdżan Wschodni to jedna z 31 prowincji Iranu zlokalizowana na północnym zachodzie kraju, zamieszkana przez ponad 3 miliony mieszkańców. Gospodarka prowincji to głównie przemysł wytwórczy obejmujący produkcję maszyn, pojazdów, chemikaliów i materiałów petrochemicznych, cementu, sprzętu elektrycznego i elektronicznego, sprzętu gospodarstwa domowego, wyrobów włókienniczych i skóry, rzemiosła i farmaceutyków.

Krajowa Izba Gospodarcza zapewnia w ramach misji program merytoryczny, w tym:
–    przygotowanie  Forów Gospodarczych w Teheranie (9 grudnia) i Tabrizie (10 grudnia)
–    organizację spotkań B2B z potencjalnymi partnerami biznesowymi
–    organizację spotkań z lokalnymi instytucjami rządowymi; samorządowymi
–    wsparcie oraz obecność przedstawicieli KIG podczas trwania misji;

Koszt udziału w Misji wynosi: 6 980 PLN netto + 23% VAT i obejmuje:
–    przelot w klasie ekonomicznej Warszawa – Teheran – Warszawa
–    transfery lotnisko – hotel – lotnisko w Teheranie
–    transfery miedzy Teheranem a Tabrizem, transfery lokalne na miejscu w Iranie
–    ubezpieczenie podróżne
–    wizę do Iranu
–    przygotowanie materiałów promocyjno-informacyjnych dla z partnerów z Iranu
–    program towarzyszący.

Rezerwacja hotelowa dla całej grupy zostanie dokonana przez organizatora misji, natomiast opłata za hotel będzie dokonywana na miejscu bezpośrednio przez uczestników misji (koszt noclegu podamy po wyborze hotelu i wynegocjowaniu stawek).

Z uwagi na harmonogram przygotowań: w tym procedury wizowe, zainteresowanych udziałem w Misji, prosimy o pilne wypełnienie formularza zgłoszenia Rejestracja online.

 

Kontakt

Maria Nowakowska
tel. 22 630 97 83
mnowakowska@kig.pl

Agnieszka Salamończyk
tel. 22  630 97 73
asalamonczyk@kig.pl

Elżbieta Wojtas
tel. 22 630 97 52
ewojtas@kig.pl