• A A A

Misja gospodarcza do Mozambiku (Maputo), 2-7.07.2017

09.05.2017


W imieniu Krajowej Izby Gospodarczej oraz Polsko-Portugalskiej Izby Gospodarczej  serdecznie zapraszamy do udziału w Misji Gospodarczej do Mozambiku (Maputo) w terminie 2-7 lipca 2017 roku. To doskonała okazja, aby znaleźć potencjalnych partnerów w Mozambiku oraz bezpośrednio ocenić możliwości biznesowe na tamtejszym rynku.

Misja gospodarcza do Maputo jest skoncentrowana głównie na organizacji B2B, C2B oraz indywidualnych spotkaniach z potencjalnymi partnerami, zgodnie z profilem każdego z uczestników, przy współpracy z naszymi lokalnymi partnerami i współpracownikami.

Zachęcam do zapoznania się z pełną ofertą Misji Gospodarczej: pobierz pdf

Wszystkie zainteresowane firmy zapraszamy do wypełnienia formularza rejestracyjnego, niezobowiązującego do wzięcia udziału w Misji Gospodarczej:

FORMULARZ

Po otrzymaniu formularza niezwłocznie skontaktujemy się z Państwem.

Dlaczego Mozambik?

Mozambik, kraj o wielkości 801 590 km2, usytuowany jest na południowo-wschodnim krańcu Afryki, graniczy z Malawi, RPA, Suazi, Tanzanią, Zambią i Zimbabwe. Liczba ludności szacowana jest na ponad 25 milionów.

Mozambik posiada bogate zasoby mineralne: węgiel kamienny, gaz ziemny, energia wodna, metale ziem rzadkich, złoto, tytan, żelazo, marmur, grafit, granit, tantal, boksyty. W najbliższych latach przewiduje się wzrost szczególnie w sektorach wydobywczym i energetycznym. W ostatnich latach Mozambik uznawany jest a przykład sukcesu gospodarczego wśród krajów Afryki Subsaharyjskiej, szczególnie biorąc pod uwagę jego role jako dostawcę energii w regionie.

Głównymi produktami rolnymi pozostają: orzechy nerkowca, tytoń, bawełna, drewno, trzcina cukrowa. Mozambik jest również znaczącym eksporterem owoców morza (krewetki, homary) i ryby – 2500 km wybrzeża. Podstawową pozycją eksportową kraju jest z 61% udziałem aluminium.

Zaletami mogą być także dostępna siła robocza, przyjazne społeczeństwo oraz stabilność polityczna kraju. Handel między Polską a Mozambikiem wzrósł w skali roku o 48% według polskich danych handlowych i wyniósł 107,6 mln USD. Polski eksport zwiększył się aż o 93,8%.

 

Do jakich branż skierowana jest oferta?

Wielobranżowa misja gospodarcza do Mozambiku skierowana jest do wszystkich firm planujących rozpocząć bądź rozwijać swoją działalność na rynku mozambickim lub szeroko pojętej Afryki Subsaharyjskiej bądź firm zainteresowanych nawiązaniem kontaktów na tym rynku.

Do branż perspektywicznych należy w szczególności zaliczyć: sektor górniczo- wydobywczy, sektor energetyczny, przemysł maszynowy, przemysł przetwórczy, rolnictwo i rybołówstwo, inwestycje infrastrukturalne oraz turystykę.

 

Cele misji gospodarczej?

Celem misji gospodarczej jest zapoznanie uczestników z możliwościami biznesowymi rynku mozambickiego oraz umożliwienie nawiązania kontaktów z biznesowych z potencjalnymi partnerami:

– informacja na temat środowiska biznesowego Mozambiku, rozpoznanie rynku, informacja o ew. konkurencji

– indywidualne spotkania bilateralne z  firmami oraz przedsiębiorcami w Maputo, zgodnie z profilem każdego z uczestników;

– nawiązanie kontaktów z ważnymi partnerami lokalnymi; z lokalnymi instytucjami rządowymi, wspierającymi inwestycje zagraniczne w Mozambiku

– poznanie najważniejszych graczy na rynku, konkurencji oraz profilu konsumentów;

 

W przypadku jakichkolwiek pytań, pozostajemy do dyspozycji i zachęcamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Kontakt

Monika Sasiak
Krajowa Izba Gospodarcza
tel +48 22 630 97 23
tel kom. +48 506 355 407
e-mail. msasiak@kig.pl                               

Weronika Gwiazda
Polsko-Portugalska Izba Gospodarcza
tel +48 22 322 76 67
tel kom. +48 539 728 680
e-mail: weronika@ppcc.pl