• A A A

Seminarium "Promocja Relacji Handlowych i Inwestycyjnych Polska - kraje Ameryki Centralnej i Wysp Karaibskich", 19.09.2017

06.09.2017

W związku z oficjalną wizytą w Polsce Ambasadorów krajów Ameryki Centralnej i Wysp Karaibskich tj. Hondurasu, Nikaragui, Kostaryki, Panamy, Dominikany, Gwatemali i Salwadoru i Kuby, Krajowa Izba Gospodarcza oraz Konsulat Honorowy Republiki Hondurasu w Polsce, mają zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w Seminarium „Promocja Relacji Handlowych  i Inwestycyjnych Polska- kraje Ameryki Centralnej i Wysp Karaibskich”, które odbędzie się w dniu 19 września br., od godziny 10:30 (rejestracja) w Krajowej Izbie Gospodarczej (Trębacka 4, Warszawa).

Wydarzenie objęte jest Honorowym Patronatem Ministra Spraw Zagranicznych.

Program seminarium przewiduje prezentacje krajów regionu pod względem możliwości handlowych i inwestycyjnych, informacje dot. współpracy dyplomatycznej i gospodarczej Polska- Ameryka Centralna przy wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz Ministerstwa Rozwoju, a także rozmowy B2B z firmami środkowoamerykańskimi oraz rozmowy networkingowe z ww. Ambasadorami.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Zapewniamy tłumaczenie symultaniczne polsko- hiszpańskie.

 

Zainteresowanych udziałem w forum prosimy o rejestrację elektroniczną:

 

REJESTRACJA ONLINE

W dniu 25 czerwca 2012 r. w Luksemburgu Polska podpisała Umowę ustanawiającą stowarzyszenie między Unią Europejską i jej państwami członkowskimi, z jednej strony, a Ameryką Środkową, z drugiej strony, zakładającą ustanowienie strefy wolnego handlu między ugrupowaniami. Ceremonia podpisania umowy przez UE oraz kraje Ameryki Środkowej (Kostaryka, Honduras, Salwador, Gwatemala, Nikaragua i Panama) odbyła się w dniu 29 czerwca 2012 r. w Tegucigalpie (Honduras). Umowa składa się z trzech filarów: dialog polityczny, współpraca i wolny handel. Ustanawia ona kompleksowe zobowiązania w zakresie poprawy dostępu do rynków UE oraz Ameryki Środkowej, zakładając stopniową liberalizację handlu towarami, otwarcie rynków partnerów dla świadczeniodawców usług i inwestorów poprzez ułatwienia w zakładaniu przedsiębiorstw, zwiększenie dostępu do zamówień publicznych, a także określając ramy dla ograniczenia barier pozataryfowych. Umowa wprowadza także zbiór wspólnych zasad regulujących relacje stron umowy w zakresie handlu i w powiązanych z nim obszarach dotyczących m.in. własności intelektualnej, konkurencji i przejrzystości regulacyjnej.

Kontakt oraz więcej informacji:

Monika Sasiak
Biuro Współpracy z Zagranicą
tel. 22 630 97 23
msasiak@kig.pl

Maria Nowakowska
Biuro Współpracy z Zagranica
tel. 22 630 97 83
mnowakowska@kig.pl