Strona główna > Znajdź zagranicznego partnera > Wyjazdowe misje zagraniczne > Misja Gospodarcza do Mauretanii, 12-16.10.2014 r.
Misja Gospodarcza do Mauretanii, 12-16.10.2014 r.

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w Misji polskich przedsiębiorców organizowanej przez Krajową Izbę Gospodarczą z okazji oficjalnej wizyty Marszałka Senatu RP Pana Bogdana Borusewicza w MAURETANII, która odbędzie się w dniach 12 – 16 października 2014 roku.

Misja ma charakter wielobranżowy. Jej celem jest kompleksowa prezentacja polskiej oferty eksportowej oraz inwestycyjnej, jak również nawiązanie kontaktów handlowych z potencjalnymi partnerami biznesowymi w Mauretanii.

Podróż do Mauretanii całej delegacji z Polski odbędzie się samolotem specjalnym Embraer na trasie Warszawa - Nawakszut - Warszawa. Wylot z Warszawy przewidziany jest w niedzielę 12 października w godzinach rannych (przylot do Nawakszut późnym popołudniem), powrót do Warszawy w czwartek 16 października w godzinach wieczornych.

W ramach programu misji KIG w Mauretanii przygotowane zostanie m. in. Polsko-Mauretańskie Forum Biznesu z udziałem  delegacji oficjalnej z Polski oraz rozmowy B2B uczestników misji KIG i mauretańskich przedsiębiorców, spotkania w wybranych instytucjach gospodarczych, a także szereg innych spotkań z lokalną administracją .

Mauretania jest od kilku lat obiektem dużego zainteresowania biznesu europejskiego, kanadyjskiego, amerykańskiego i chińskiego, a nawet spółek z Australii z uwagi na wielkie złoża rud żelaza, złota i uranu. W strefie przybrzeżnej Mauretanii odkryto klika lat temu złoża ropy i gazu. Kraj dysponuje też niezwykle rybnymi akwenami i eksportuje duże ilości ryb - zwłaszcza na rynek azjatycki.

Do największych, realizowanych ostatnio w tym kraju, projektów zaliczyć należy budowę mostu na rzece Senegal, budowę sieci kolejowej łączącej Nawakszut z miejscowością Kaedi na południu kraju, remont i budowę nowych dróg oraz budowę sieci wodociągowej w Nawakszut. W tym zakresie istnieją możliwości inwestowania w budownictwo, systemy nawadniania, technologie telekomunikacyjne i informatyczne oraz doradztwo.

Mauretania może być wiec dobrym miejscem dla polskich przedsiębiorców i inwestorów. Szczególne możliwości nawiązania współpracy istnieją w sektorze wydobywczym i rolnictwie oraz w zakresie zagospodarowania złóż ropy i gazu.  

W eksporcie z Polski do Mauretanii dominują przetwory ze zbóż, mąki, skrobi lub mleka, wyroby z żeliwa i stali oraz produkty mleczarskie. Współpraca mogłaby dotyczyć również przemysłu stoczniowego, rybołówstwa i przetwórstwa ryb, a także przemysłu zbrojeniowego i budowlanego.

Będziemy zobowiązani za pilne przesłanie wstępnej deklaracji udziału w misji do Mauretanii.

Formularz zgłoszeniowy Pobierz Doc

Dalsze szczegóły dotyczące wyjazdu (w tym formalności wizowe, koszty uczestnictwa) przekażemy Państwu po ustaleniach z Kancelarią Senatu i mauretańskimi współorganizatorami.

Ze względu na przelot samolotem specjalnym, ilość osób w delegacji biznesu jest ograniczona.


Kontakt:
Krajowa Izba Gospodarcza
Biuro Współpracy z Zagranicą

Agnieszka Salamończyk
tel: 22 630 97 73
e-mail: asalamonczyk@kig.pl

Elżbieta Wojtas
tel: 22 630 97 52
e-mail: ewojtas@kig.pl
 

smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon
 
 

 
 
 
 

Krajowa Izba Gospodarcza

00-074 Warszawa, ul. Trębacka 4
tel: (48) 22 630 96 00
fax: (48) 22 827 46 73
więcej
 
 Newsletter

25 lat Krajowej Izby Gospodarczej
 
 Copyright © 2010 KIG | Realizacja: KIG