Wizyta studyjna Klubu Radców Handlowych w województwie Kujawsko-Pomorskim

28.06.2024

W dniach 11-13 czerwca br. 18 dyplomatów, członków Klubu Radców Handlowych przy Krajowej Izbie Gospodarczej, na zaproszenie Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, miało możliwość zapoznania się z potencjałem gospodarczym oraz walorami kulturowo-turystycznymi regionu Kujawsko-Pomorskiego

W pierwszym dniu wizyty uczestnicy udali się do Torunia, gdzie podczas spotkania z przedstawicielami Kujawsko-Pomorskiego Centrum Inwestora zapoznali się z planami i rozwojem gospodarczym regionu, możliwościami i warunkami inwestowania. Następnie zwiedzili jedną z flagowych firm województwa – Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych.

Po południu członkowie Klubu odbyli spacer po Starówce tego pięknego, hanzeatyckiego miasta i zwiedzili Dom – Muzeum najsłynniejszego Torunianina – Mikołaja Kopernika. Dzień zakończono uroczystą kolacją w Pałacu Dębskich z udziałem Pana Marszałka Piotra Całbańskiego, licznych przedstawicieli samorządu lokalnego oraz wyższych uczelni, w tym Rektorów Uniwersytetu Jana Kazimierza w Bydgoszczy i Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

W Bydgoszczy, drugim etapie pobytu, dyplomaci zwiedzili nowoczesne zakłady i firmy, m.in.: zakłady Pojazdów Szynowych – PESA Bydgoszcz, gdzie z bliska mogli obserwować proces produkcji wagonów, następnie Bydgoski Klaster Przemysłowy, gdzie poznali działalność firmy Sharpes’ Polska – producenta form wtryskowych dla przemysłu motoryzacyjnego, Bydgoski Park Technologiczno-Przemysłowego oraz firmę Tyco Electronic, specjalizującą się w produkcji wysokiej jakości komponentów elektronicznych.

Popołudnie dyplomaci poświęcili na poznanie kulturalno-turystycznej strony Bydgoszczy. Spacerowali po pięknie zrewitalizowanej Bydgoskiej Starówce i urokliwej Wyspie Młyńskiej, podziwiając atrakcje miasta.

Wieczorem, w drodze powrotnej, w Pałacu w Ostromecku odbył się obiad networkingowy z udziałem przedstawicieli władz samorządowych województwa, władz miasta Bydgoszczy oraz zaproszonych przedstawicieli lokalnych firm.

W ostatnim dniu wizyty, ponownie w Toruniu, członkowie Klubu kontynuowali spotkania z firmami. Odbyli spotkanie w Izbie Przemysłowo-Handlowej Województwa Kujawsko-Pomorskiego, gdzie przeprowadzili rozmowy z przedstawicielami przedsiębiorstw biorącymi udział w wydarzeniu, m.in. z firmą Kopernik oraz producentem materiałów biurowych. Następnie odwiedzili Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną w Ostaszewie i znajdujące się na jej terenie firmy: Nova Metale – producenta wyrobów ze stali nierdzewnej i aluminium, MOD21 Sp. z o.o. – producenta domów modułowych, Apator – przedsiębiorstwo o wieloletniej tradycji, produkujące aparaturę łączeniową i pomiarową.

Kompleksowo przygotowany program „Study Tour” umożliwił stworzenie wszechstronnego obrazu rozwoju województwa kujawsko-pomorskiego oraz potencjału współpracy z tym regionem.

Był to już kolejna wizyta studyjna, zorganizowana przez KIG dla dyplomantów ds. ekonomicznych z ambasad akredytowanych w Polsce.

 


 

Prezentacje Regionów

Bydgoszcz

Kujawsko-Pomorskie

APATOR

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna

 

Fotorelacja

Krajowa Izba Gospodarcza otrzymała dofinansowanie w ramach projektu POIR.03.04.00-14-0001/20 „Dotacja na kapitał obrotowy dla Krajowej Izby Gospodarczej”, w ramach działania 3.4 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.