• A A A

4 EDYCJA TARGÓW WARSAW PACK

22.01.2019

W imieniu Zarządu Ptak Warsaw Expo Sp. z o.o. serdecznie zapraszamy na Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Opakowań https://warsawpack.pl/ , które odbędą się w dniach od 5 do 7 marca 2019 roku w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo.

Przed nami czwarta edycja wydarzenia, która cieszy się zainteresowaniem zarówno wystawców jak i odwiedzających.

Wystawa podzielona jest na strefy tematyczne: techniki pakowania, automatyki i robotyki, opakowań, etykiet, etykietowania i druku, materiałów oraz e-commerce. Ostatnia strefa jest nowością na wydarzeniu. Badania rynku wskazują na wzrost handlu on-line do 2020 roku, jego wartość w Polsce wyniesie prawie 70mld PLN. Skutkiem rozwoju tej branży będą zwiększone potrzeby automatyzacji procesu pakowania towarów oraz przesyłek, zapotrzebowania na materiały, pudełka, etykiety, wypełniacze, maszyny i oprogramowanie. Warsaw Pack to pierwszy projekt targowy w Polsce, który rozpoczął prezentację kanału e-commerce prezentując rozwiązania i produkty wykorzystywane przez liderów branży sprzedaży on-line, średnie i małe platformy sprzedaży oraz centra pakowania paczek. W 2017 roku 54 proc. polskich internautów kupowało online, czyli o 4% więcej niż w roku 2016. Oznacza to, że rocznie już ponad milion paczek z produktami zakupionymi w internecie trzeba zapakować, oznaczyć i wysłać.

W strefa techniki pakowania zaprezentowane zostaną maszyny do pakowania jednostkowego, zbiorczego i transportowego. Pakowanie jest ostatnią fazą procesu produkcyjnego. Wielkie światowe koncerny zautomatyzowały swoje procesy na liniach produkcyjnych poprawiając efektywność oraz wypełniając lukę braku kadry pracowniczej. Trendy cywilizacyjne kierują ludzkość w stronę ekologii oraz np. zdrowego odżywiania co powoduje wzrost nowych wyselekcjonowanych produktów na rynku. Produkują je średnie i małe przedsiębiorstwa, a nawet gospodarstwa rolne. Firmy produkujące maszyny zapewniają również rozwiązania dla mniejszej skali pakowania produktów, które zaprezentują na Warsaw Pack. Strefa opakowań oferuje gotowe opakowania z papieru, tektury, szkła, jak i tworzyw sztucznych. Tworzywom sztucznym w ostatnich latach poświęca się ogromną uwagę globalną i choć opracowano już materiały biodegradowalne, które nieśmiało wkraczają na rynek polski ich przyszłość będzie rozwojowa dlatego też znajdą się wśród naszych gości pionierzy tych materiałów.

Nieodzowną składową prezentowaną podczas targów będą etykiety i etykieciarki. To etykieta dziś jest nośnikiem wielu informacji narzuconych producentom przez dyrektywy, ustawy. To etykieta jest kontrolerem dla swojego producenta – ilość produktu np. w partii, termin ważności, stan magazynowy itp. Ona jest nośnikiem marketingowym. Konsument dzięki niej i urządzeniu mobilnym może sprawdzić kalorycznoćś produktu. Etykiety z czujnikami kradzieży, temperatury i związków lotnych to codzienność.

W roku 2019 odbędą się:

– II edycja konferencji „Opakowania w obiegu zamkniętym. Europejska strategia na rzecz tworzyw sztucznych w gospodarce” (6 marca 2019)

– „Festiwal wiedzy Foodfakty – zapakuj bezpiecznie produkt – największe wyzwania jakościowe dla produktów żywności” (5,6 marzec 2019)

– „Modern Packing – ekotransformacja techniki pakowania i znakowania produktów”

– Podczas wieczoru wystawców zostaną wręczone nagrody: dla wystawców oraz dla członków Polskiej Izby Opakowań z okazji 25 lecia działalności Izby.

Dzięki kompleksowości prezentowanych rozwiązań profesjonalni odwiedzający podczas trzech dni wydarzenia mają okazję zapoznać się z bardzo szeroką gamą produktów i usług dla branży opakowań.

Targi na stałe wpisały się w kalendarz branżowych wydarzeń – w 2018 roku przyciągnęły odwiedzających z 29 krajów.

Dzieje się tak za sprawą kilku czynników: dotarciu do jak największej grupy profesjonalnych zwiedzających, wyjątkowej lokalizacji – w samym centrum administracyjnym oraz decyzyjnym Polski, która również umożliwia komfortowe dotarcie z centrum Warszawy oraz z lotniska im. Fryderyka Chopina, z których zapewniony zostanie bezpłatny transport. Rozumiejąc znaczenie komfortowego dojazdu na wydarzenie podczas targów udostępniono 15 tysięcy bezpłatnych miejsc parkingowych wokół hal targowych.

Warsaw Pack jest wydarzeniem stworzonym, aby odpowiadać na potrzeby branży, która zauważa szybki rozwój targów.

Aby uzyskać bezpłatny wstęp na targi należy zarejestrować się poprzez formularz rejestracyjny dostępny na stronie https://warsawpack.pl/rejestracja/

Kontakt
Marcin Wardal

tel. 518 739 396
e-mail: m.wardal@warsawexpo.eu