KIG poleca: Arbitraż w IT jako sprawne narzędzie rozstrzygania sporów technologicznych // 26 kwietnia

07.04.2022

Projekt „Arbitraż w IT” to cykl spotkań promujących arbitraż jako sprawne narzędzie rozstrzygania sporów technologicznych. To wspólna inicjatywa Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej i Kancelarii Maruta Wachta. Arbitraż bywa postrzegany jako skomplikowana forma rozstrzygania sporów, dostępna dla wąskiego grona „wtajemniczonych”. Wciąż decyduje się na niego stosunkowo niewiele podmiotów – a szkoda, bo zalet arbitrażu jest wiele. Dlatego największy polski Sąd Arbitrażowy i kancelaria będąca liderem w zakresie prawa nowych technologii łączą siły, stawiając sobie za cel upowszechnienie arbitrażu w środowisku IT.

Czy dobra umowa IT może przeciwdziałać sporom?

Czy spór może być traktowany jak projekt?

Czy arbitraż może być zwinny?

Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci podczas spotkań.

Darmowe zapisy TUTAJ, liczba miejsc jest ograniczona.

– Poprzez spotkania chcielibyśmy zwiększyć świadomość przedsiębiorców i prawników działających z obszaru IT w zakresie arbitrażu, wiele osób nie zdaje sobie bowiem sprawy, że jest to narzędzie wspierające relacje biznesowe świetnie pasujące do projektowego systemu pracy      stosowanego w biznesie nowoczesnych technologii – powiedział mec. Marek Furtek, Przewodniczący Rady Arbitrażowej w Sądzie Arbitrażowym przy Krajowej Izbie Gospodarczej.

W spotkaniach wezmą udział tacy eksperci jak m.in.: Marcin Maruta, Marek Furtek, Agnieszka Durlik, Wojciech Jarosiński, Piotr Jakubowski, Rafał Morek czy Sebastian Jaworski. Dodatkowo po każdym spotkaniu na dedykowanej platformie zostaną opublikowane materiały merytoryczne, w tym: lista kontrolna zdrowego kontraktu IT, symulacja kosztu i czasu prowadzenia sporu arbitrażowego czy zestawienie dopuszczalnych czynności w sądzie arbitrażowym w stosunku do sądu powszechnego.

– Jako Kancelaria znamy się na nowych technologiach i umiemy rozwiązywać problemy naszych klientów z branży IT. Uważamy, że arbitraż to właściwe narzędzie do rozwiązywania sporów technologicznych. Teraz łączymy siły z Sądem Arbitrażowym przy Krajowej Izbie Gospodarczej, organizując cykl spotkań, podczas których podzielimy się naszym know-how – powiedział mec. Wojciech Jarosiński, Partner w Kancelarii Maruta Wachta.

 

Krajowa Izba Gospodarcza otrzymała dofinansowanie w ramach projektu POIR.03.04.00-14-0001/20 „Dotacja na kapitał obrotowy dla Krajowej Izby Gospodarczej”, w ramach działania 3.4 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.