Bezpłatny webinar: Transformacja energetyczna w przedsiębiorstwie [25.04.2024]

03.04.2024

Transformacja energetyczna to nie tylko wyzwanie, ale też szansa na zwiększenie konkurencyjności, obniżenie kosztów i budowanie wizerunku odpowiedzialnej firmy

transformacja energetyczna

Krajowa Izba Gospodarcza wspólnie z ekspertami AnywhereTo zapraszają na bezpłatny webinar „Transformacja energetyczna w przedsiębiorstwie”, który odbędzie się 25 kwietnia 2024 r., godz. 10.00-11.00. Obowiązują zapisy.

 • Data: 25 kwietnia, godz. 10:00-11.00
 • Udział jest bezpłatny
 • Liczba miejsc ograniczona
 • Konieczna rejestracja przez wypełnienie formularza zgłoszeniowego
 • Wiedza teoretyczna połączona z case studies
 • Webinar „Transformacja energetyczna w przedsiębiorstwie” składa się z 3 modułów:

1. Rynek energii oraz modele zakupowe,

2. Własne źródła wytwórcze,

3. Ślad węglowy ‒ emisje wynikające z zużycia energii elektrycznej.

 

Świadomie zarządzaj zużyciem energii w firmie

Podczas webinaru eksperci przekażą wiedzę, która powoli na bardziej świadome podejmowanie decyzji w zakresie organizacji pracy w przedsiębiorstwie w obszarze zarządzania zużyciem energii i gazu, długoterminowej kontraktacji oraz inwestycji we własne źródła wytwórcze.

Projekt dyrektywy w sprawie należytej staranności przedsiębiorstw w zakresie zrównoważonego rozwoju (Corporate Sustainability Due Diligence Directive, Dyrektywa CSDD), zakłada wprowadzenie obowiązku należytej staranności dla określonych grup przedsiębiorstw. Celem jest  przeciwdziałanie negatywnym skutkom działalności przedsiębiorstw dla poszanowania praw człowieka i kwestii środowiskowych.

 

Dzięki wiedzy przedstawionej przez ekspertów AnywhereTo zrozumiesz:

 • dlaczego w Polsce mamy taki poziom cenowy energii elektrycznej
 • dlaczego źródło wytwórcze ma znaczenie
 • co w praktyce oznacza zielona energia i dlaczego ma wpływ na redukcję śladu węglowego
 • własny profil zużycia – dlaczego warto nim zarządzać
 • dostępne na rynku modele krótko, średnio i długoterminowe kontraktacji energii elektrycznej oraz gazu
 • czy własna energia z OZE się opłaca
 • dlaczego energia elektryczna jest kluczowa w raportowaniu ESG w części Environmental

 

Poznaj najciekawsze case’y transformacji energetycznej

Stawiamy na aspekt praktyczny, dlatego podczas webinaru zdobędziesz nie tylko wiedzę, ale także poznasz najciekawsze przypadki prezentujące, jak z powodzeniem wdrożyć transformację energetyczną w swojej firmie. Spotkanie zostanie podzielone na dwie części: teoretyczną oraz praktyczną (case study).

 

Dla kogo jest webinar?

Do udziału w webinarze zapraszamy każdego przedsiębiorcę, który używa energii elektrycznej w procesie produkcyjnym. Niezależnie czy jesteś częścią międzynarodowej korporacji, czy małą rodzinną firmą, zasady oraz wiedza zdobyta na webinarze pozwolą Ci na szersze spojrzenie w zakresie transformacji energetycznej.

 

 

Poznaj prelegenta – eksperta w obszarze transformacji energetycznej:

Marcin Zubrycki ‒ CEO i założyciel AnywhereTo, jest doświadczonym ekspertem branży energetycznej z bogatym doświadczeniem w firmach międzynarodowych. Jego pasja do innowacji i zrównoważonego rozwoju doprowadziła do stworzenia AnywhereTo ‒ firmy, która prowadzi transformację energetyczną dla wielu przedsiębiorstw. Zanim założył AnywhereTo, zdobył cenne umiejętności, pracując w różnych firmach na arenie międzynarodowej. Jego determinacja, wizja i zdolność do przewidywania przyszłych trendów uczyniły go liderem, który inspiruje innych do podejmowania wyzwań i dążenia do efektywności energetycznej.

 

Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz poprzednie webinaria, podczas których nasi Eksperci w przystępny sposób wyjaśniają najważniejsze zagadnienia związane z ESG >>> TUTAJAnywhereTo
to wiodący uczestnik w sektorze energetycznym, który konsekwentnie dąży do innowacji i zrównoważonego rozwoju. Od prawie dekady firma zdobywa bogate doświadczenie w obszarze energii, w tym w zakresie odnawialnych źródeł energii (OZE), projektów badawczo-rozwojowych oraz innowacji w energetyce i rolnictwie. Specjalizuje się także w doradztwie energetycznym i redukcji śladu węglowego, wspierając klientów w procesie transformacji energetycznej i zielonej transformacji. AnywhereTo aktywnie angażuje się we wsparcie branży rolniczej oraz przedsiębiorstw, dostarczając nie tylko energii, ale również innowacyjnych rozwiązań, które wspomagają osiąganie celów biznesowych i promują zrównoważony rozwój.

Krajowa Izba Gospodarcza jako istniejąca od 1991 roku organizacja wsparcia biznesu oferuje przedsiębiorcom szereg usług doradczych i strategicznych w zakresie zrównoważonego rozwoju i gospodarki o obiegu zamkniętym. Jesteśmy centrum wiedzy i doświadczenia o ESG – wokół Krajowej Izby Gospodarczej stworzyliśmy silną merytorycznie grupę ekspertów, którzy od wielu lat zajmują się tematyką zrównoważonego rozwoju. Nasi eksperci są zaangażowani w najważniejsze grupy robocze i ciała doradcze na poziomie krajowym i unijnym. Dzięki temu najlepiej wiedzą, jakie rozwiązania należy wdrożyć w organizacji, żeby odpowiadały normom unijnym i innym przepisom prawnym. KIG wraz z ADN Akademia prowadzi Szkołę ESG – szkolenia zwiększają wiedzę przedsiębiorców na temat transformacji klimatycznej, a w szczególności wyzwań i wymagań związanych z nowymi regulacjami na poziomie Unii Europejskiej | www.szkolaesg.pl

Krajowa Izba Gospodarcza otrzymała dofinansowanie w ramach projektu POIR.03.04.00-14-0001/20 „Dotacja na kapitał obrotowy dla Krajowej Izby Gospodarczej”, w ramach działania 3.4 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.