E-commerce podbija świat! Anna Zacharjasz, liderka cross-border.pl zdradza sekrety ekspansji na zagraniczne rynki

21.05.2024

O tym, czym jest cyfrowy eksport, jakie narzędzia najlepiej wykorzystać do podboju zagranicznych rynków, czy odpowiednie przygotowanie na starcie gwarantuje sukces i czy warto korzystać z porad ekspertów – piszemy w najnowszym artykule dla Business Insider Polska i Onet

 

Anna Zacharjasz, kierująca projektem cross-border.pl, w wywiadzie dla obu portali dzieli się cennymi wskazówkami, jak podbić zagraniczne rynki e-commerce bez wychodzenia z domu.

Choć wejście na nowe rynki wiąże się z wyzwaniami, wizja jednoczesnego dotarcia do klientów w kilkunastu krajach „za jednym kliknięciem” jest kusząca dla wielu sprzedawców. Anna Zacharjasz w wywiadzie dla obu tytułów, ułatwia im ten krok, ujawniając pomocne narzędzia i zasoby.

Liderka cross-border.pl podkreśla, że ekspansja na inne rynki wymaga odpowiedniego przygotowania i zrozumienia specyfiki platform marketplace. Różnorodne procedury rejestracyjne, systemy rozliczeń i wysokość prowizji mogą stanowić wyzwanie, ale odpowiednie narzędzia i rzetelna wiedza mogą je ułatwić.

Zachęca również czytelników do skorzystania z bezpłatnych konsultacji oferowanych przez projekt cross-border.pl.

W artykule przeczytamy m.in.:

  • Jakie korzyści niesie ze sobą handel online za granicą
  • Jak przygotować się do ekspansji na zagraniczne rynki
  • Jakie narzędzia i zasoby ułatwią rozpoczęcie przygody z handlem transgranicznym

Artykuł stanowi cenne źródło wiedzy dla wszystkich sprzedawców, którzy marzą o podboju globalnego rynku e-commerce!

 


 

Cross-border.pl, kompleksowa baza wiedzy o zagranicznym e-handlu

Portal cross-border.pl dostarcza przedsiębiorcom praktyczne know-how na temat kolejnych etapów wdrażania sprzedaży eksportowej w kanałach online, tj. od przygotowania do eksportu, przez opracowanie strategii i dobór kanałów sprzedaży (m.in. poprzez platformy sprzedaży marketplace), po działania marketingowe. Wśród przydatnych narzędzi dostępnych na portalu są audyt gotowości do rozpoczęcia e-eksportu oraz pierwsza w Polsce wyszukiwarka europejskich platform marketplace obejmująca 125 kluczowych platform w 16 krajach europejskich.

cross-border.pl

 

 

 

 

 

Krajowa Izba Gospodarcza otrzymała dofinansowanie w ramach projektu POIR.03.04.00-14-0001/20 „Dotacja na kapitał obrotowy dla Krajowej Izby Gospodarczej”, w ramach działania 3.4 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.