Eksperci KIG na Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości [13-17.11.2023]

10.11.2023

Krajowa Izba Gospodarcza patronem konferencji „Bezpieczny i zrównoważony rozwój gospodarczy i społeczny w świecie 4.0”, organizowanej w ramach XVI edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości

 

 

Jakie wyzwania stoją na drodze do zrównoważonego rozwoju, jaka jest siła naszych talentów oraz gdzie prowadzi droga cyfrowej przyszłości? Tego będą mogli dowiedzieć się uczestnicy wykładów i prelekcji przygotowanych w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Kędzierzynie-Koźlu.

Wydarzenie, które na dobre zadomowiło się w kalendarzu miejskich imprez, tradycyjnie organizowane jest przez Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy. W programie znalazła się cała seria otwartych debat i warsztatów adresowanych zarówno dla wprawionych biznesmenów, jak i dla tych, którzy dopiero myślą o własnej działalności.

– W tym roku prelegenci i zaproszeni goście ze świata biznesu będą zajmować się zagadnieniami rewolucji technologicznej – podkreśla Tomasz Starowicz z KKPP, który jest koordynatorem regionalnym imprezy.

Inauguracyjny wykład pt. Bezpieczny i zrównoważony rozwój gospodarczy i społeczny w świecie 4.0, odbędzie się w poniedziałek 13 listopada w Hotelu „Hugo” w Sławięcicach. Wykład otworzy panel dyskusyjny „Od CSR do ESG”, podczas którego Eksperci KIG w przystępny sposób wyjaśnią najważniejsze zagadnienia związane z ESG. W roli panelistki i moderatorki wystąpi m.in. Jolanta Okońska-Kubica, Przewodnicząca Komitetu KIG ds. ESG, współtwórczyni krajowego standardu ESG, a także wykładowca Szkoły ESG.

Blok tematyczny „Od CSR do ESG”

Od CSR do ESG: Zrównoważony rozwój: wymóg rynkowy czy obowiązek prawny?
prelegent: Jolanta Okońska-Kubica, Przewodnicząca Komitetu ds. ESG Krajowej Izby Gospodarczej.

E – ŚRODOWISKO:
Wyzwania i praktyczne uwarunkowania skutecznej transformacji ekologicznej przedsiębiorstw.
prelegent: Jan Bondaruk, Z-ca Dyrektora ds. Inżynierii Środowiska, Główny Instytut Górnictwa – Państwowy Instytut Badawczy.

S – SPOŁECZEŃSTWO: Kandydat 4.0 – nowe pokolenie na rynku pracy.
prelegent: Agnieszka Adamiec, Business Development Manager, Manpower Group.

G – ZARZĄDZANIE: Gdzie miejsce na etykę w biznesie?
prelegent – Agnieszka Brejdak, Prezes Fundacji ECOLOOP.

Panel dyskusyjny:
prowadząca: Jolanta Okońska-Kubica
rozmówcy: Jan Bondaruk, Agnieszka Adamiec, Agnieszka Brejdak, Bartosz Silczak

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości potrwa do 17 listopada 2023.
Program wydarzenia, dostępny >>> tutaj

Zapraszamy!


Krajowa Izba Gospodarcza jest Liderem we wdrażaniu strategii ESG i jednocześnie aktywnym uczestnikiem współtworzenia ESRS – Europejskich Standardów Raportowania Zrównoważonego Rozwoju. Eksperci KIG są na bieżąco ze wszystkimi regulacjami prawnymi, które powstają w obszarze ESG. Nie tylko gruntownie znamy aktualne przepisy i umiemy je interpretować, ale przede wszystkim potrafimy je dogłębnie wyjaśnić i wdrożyć w każdym przedsiębiorstwie. Pod brandem szkolaesg.pl szkolimy pracowników, których zadaniem będzie wdrożenie w organizacjach standardu ESG i raportowanie zgodnie z unijnymi regulacjami.

Chcesz wiedzieć więcej na temat naszych usług w obszarze ESG? Napisz do nas na esg@kig.pl lub skontaktuj się z jednym z naszych pracowników:

Bartłomiej Masiarz
Sekretarz Komitetu ds. ESG
E: bmasiarz@kig.pl
T: 577 359 900

Kamil Hyszka
Biuro Komunikacji
Specjalista
E: khyszka@kig.pl


Chcesz być na bieżąco z informacjami gospodarczymi oraz aktualnościami ESG?
Zapisz się do newslettera KIG

Krajowa Izba Gospodarcza otrzymała dofinansowanie w ramach projektu POIR.03.04.00-14-0001/20 „Dotacja na kapitał obrotowy dla Krajowej Izby Gospodarczej”, w ramach działania 3.4 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.