Ekspert KIG o polskiej branży kosmetycznej z okazji Cosmoprof 2020

14.10.2020

W dniach 5-18 października odbywają się jedne z najważniejszych targów kosmetycznych na świcie – Cosmoprof. Z tej okazji, dyrektor Biura Współpracy z Zagranicą KIG, ambasador Jerzy Drożdż wziął udział w debacie eksperckiej na temat polskiej branży kosmetycznej, która ma mocną reprezentację na włoskim wydarzeniu. Kosmetyczną stolicą zazwyczaj jest Bolonia, natomiast w tym roku wydarzenie odbywa się online.

Ambasador Jerzy Drożdż zwraca uwagę na wielki potencjał polskiej branży kosmetycznej:
− Polska jest 5. największym producentem kosmetyków w Unii Europejskiej. Od 2004 do 2019 r. produkcja kosmetyków w Polsce powiększyła się aż 5-krotnie. Największe rynki, na które eksportujemy, to Niemcy, Rosja i Wielka Brytania, ale polskie kosmetyki są dostępne także w takich krajach jak Tajwan, Chiny, Korea Południowa, Arabia Saudyjska, Malezja, Kuwejt.

Poznaj moc polskiej branży kosmetycznej. Obejrzyj: Debata #PolishBeauty

Krajowa Izba Gospodarcza wspiera polskich przedsiębiorców w rozwijaniu ich firm na zagranicznych rynkach. Wskazuje najbardziej perspektywiczne kierunki dla ekspansji zagranicznej, organizuje spotkania networkingowe oraz warsztaty z ekspertami i znawcami poszczególnych rynków.  Swoją ofertę kieruje także do firm z sektora beauty.
Dowiedz się więcej o możliwościach rozwoju Twojej firmy z KIG: https://kig.pl/uslugi/wspolpraca-miedzynarodowa/

Krajowa Izba Gospodarcza otrzymała dofinansowanie w ramach projektu POIR.03.04.00-14-0001/20 „Dotacja na kapitał obrotowy dla Krajowej Izby Gospodarczej”, w ramach działania 3.4 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.