• A A A

Europejskie izby gospodarcze zrzeszone w Eurochambres włączają się do pomocy Ukrainie

04.03.2022

Ben Butters, CEO Eurochambres poinformował o włączeniu europejskich izb gospodarczych, zrzeszonych w Eurochambres – do którego należy również KIG –  do pomocy ukraińskim przedsiębiorcom

To odpowiedź na apel Krajowej Izby Gospodarczej i Polsko Ukraińskiej Izby Gospodarczej o utworzeniu Funduszu Pomocy Ukrainie.

Fundusz, powstał z inicjatywy KIG i Polsko-Ukraińskiej Izby Handlowej do wspierania ofiar rosyjskiej inwazji na Ukrainę a także polskich organizacji i instytucji, które przyjęły i wsparły ogromną liczbę ofiar wojny.

Podjęte działania są już wdrażane w Ukrainie we współpracy z ukraińskimi władzami lokalnymi we Lwowie, Iwanofrankowsku, Chmielnickim i innych miastach.

Warto dodać, że jednym z kluczowych elementów pomocy – poza zakupem niezbędnych produktów medycznych, żywnościowych, czy środków higieny – jest przekroczenie granicy z Ukrainą, transport i dystrybucja na terenie Ukrainy – tych produktów. 

Darowizny przyjmowane są na konto:
KOD BIC / SWIFT Bank: PPABPLPK
Numer Iban: PL31 1600 1462 1890 7447 7000 0005
Bank: BNP PARIBAS BANK POLSKA S.A.
 

Krajowa Izba Gospodarcza otrzymała dofinansowanie w ramach projektu POIR.03.04.00-14-0001/20 „Dotacja na kapitał obrotowy dla Krajowej Izby Gospodarczej”, w ramach działania 3.4 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.