JAZZ PO POLSKU Dookoła Świata

03.08.2023

Krajowa Izba Gospodarcza objęła patronatem honorowym projekt JAZZ PO POLSKU Dookoła Świata

Celem głównym Projektu jest promocja młodego polskiego jazzu świecie, poprzez zaprezentowanie międzynarodowej publiczności najzdolniejszych polskich wykonawców młodego pokolenia.

JAZZ PO POLSKU „Dookoła Świata” przyjmie formę międzynarodowej trasy koncertowej.

W ramach tournee polscy muzycy zagrają ponad 100 koncertów na 4 kontynentach. Weźmie w nim udział czołówka aktualnej polskiej sceny jazzowej. Projekt potrwa trzy lata i rozpocznie się już w maju tego roku. Inspirowany jest dokonaniami polskiego podróżnika – Pawła Edmunda Strzeleckiego, który jako pierwszy Polak okrążył świat.

W ramach projektu JAZZ PO POLSKU „Dookoła Świata” w ciągu trzech najbliższych lat polscy artyści odwiedzą 20 krajów i zagrają ponad 100 koncertów na 4 kontynentach. Wezmą w nim udział czołowi polscy artyści niezależnej sceny jazzowej i improwizowanej, którzy wykonają zarówno autorski repertuar, jak i we współpracy z lokalnymi artystami stworzą wydarzenia specjalne.

Projekt JAZZ PO POLSKU „Dookoła Świata” zostanie zrealizowany z udziałem wybitnych czołowych polskich muzyków młodego pokolenia, laureatów i nominowanych do nagrody FRYDERYK. W projekcie wezmą udział m.in. Piotr Damasiewicz, Dominik Wania Rafał Sarnecki, Paweł Kaczmarczyk, Aga Derlak, Michał Ciesielski, Mateusz Gawęda, wraz z zespołami. W sumie w projekcie weźmie udział ok. 50 polskich muzyków. Wydarzenie przyjmie formę trasy koncertowej, Artyści wykonają zarówno autorski repertuar, jak i we współpracy z lokalnymi artystami stworzą wyjątkowe wydarzenia specjalne, promujące najważniejsze wartości demokratyczne i europejskie. Ponadto każdy zespół stworzy utwór inspirowany twórczością wybitnych Polaków.

Do pobrania prezentacja o projekcie >>> PDF

Projekt JAZZ PO POLSKU „Dookoła Świata” realizowany jest przez Fundację JAZZ PO POLSKU we współpracy z polskimi placówkami dyplomatycznymi na całym świecie, jak również z szeregiem partnerów lokalnych. Organizowane wydarzenia są współfinansowane ze środków Fundacji PZU. Partnerami strategicznymi są: Fundacja Agencji Rozwoju Przemysłu, Województwo Podlaskie oraz Instytut Dyplomacji Gospodarczej. Patronat honorowy objęła Krajowa Izba Gospodarcza. Patroni medialni: Jazz Forum, Warsaw Insider.


Kontakt

Jakub Drożdż
Dyrektor ds. Rozwoju Projektów / Head of growth
JAZZ PO POLSKU
jakub.drozdz@jazzpopolsku.pl
www.jazzpopolsku.pl

Krajowa Izba Gospodarcza otrzymała dofinansowanie w ramach projektu POIR.03.04.00-14-0001/20 „Dotacja na kapitał obrotowy dla Krajowej Izby Gospodarczej”, w ramach działania 3.4 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.