• A A A

KIG i Ambasada Stanów Zjednoczonych łączą siły na rzecz Akademii Przedsiębiorczych Kobiet - Ukrainek z Warszawy

20.02.2024

Akademia Przedsiębiorczych Kobiet po raz pierwszy zawitała do Warszawy
i skierowana jest do kobiet z Ukrainy mieszkających w Warszawie lub okolicach

Akademia Przedsiębiorczych Kobiet

Z wielką radością ogłaszamy uruchomienie programu AWE – Akademii Przedsiębiorczych Kobiet dla Ukrainek w Warszawie


Co to jest AWE ?

AWE – Academy for Women Entrepreneurs (*polska nazwa: Akademia Przedsiębiorczych Kobiet – APK) to inicjatywa Białego Domu realizowana przez Departament Stanu USA, Biuro ds. Edukacji i Kultury, w tym roku także przez Biuro Exchange Alumni. Program realizowany jest od 2019 roku i odbywa się w około 100 krajach na całym świecie. Dotychczas w Polsce odbyło się kilka edycji Programu w Radomiu oraz Łodzi. Celem Akademii jest wsparcie przedsiębiorczych kobiet poprzez zdalny program szkoleniowy o nazwie „DreamBuilder”, opracowany w ramach partnerstwa pomiędzy Uniwersytetem Stanowym w Arizonie – Thunderbird School of Global Management i międzynarodową firmą wydobywczą Freeport – McMoRan.

Program jest bezpłatny, potrwa około sześć miesięcy i umożliwi Ukrainkom naukę narzędzi biznesowych, potrzebnych do założenia i prowadzenia firmy lub rozwoju już istniejących przedsiębiorstw w początkowej fazie ich funkcjonowania. AWE w Polsce zostanie wzbogacone o serię spotkań z mentorami i wybranymi praktykami biznesu oraz szkoleń na temat wystąpień publicznych, etykiety w biznesie, mediów społecznościowym, itd. Dodatkowym atutem dla uczestniczek z Ukrainy będą zajęcia business English prowadzone w języku ukraińskim.

Program AWE ma formułę hybrydową w formie zajęć i warsztatów stacjonarnych oraz szkoleń online.  Po zakończeniu całego cyklu szkoleń, uwieńczonych napisaniem własnego biznes planu pod okiem trenerów, odbędzie się konkurs finałowy i sesje pitchingowe. Wówczas, zakwalifikowane uczestniczki, zaprezentują swoje pomysły na firmę, albo plan na rozwój istniejącej już działalności biznesowej.

Dla najlepszych pomysłów są do wygrania granty finansowe, które ułatwią realizację marzenia!


Dla kogo jest Program?

Pierwsza warszawska edycja Programu przeznaczona jest dla kobiet z Ukrainy, które mieszkają w Warszawie lub okolicach.

Jeśli:

  • jesteś z Ukrainy i mieszkasz w Warszawie lub okolicach (do 50 km od centrum Warszawy),
  • masz 20+ lat,
  • znasz j. polski w mowie i piśmie w stopniu umożliwiającym uczestnictwo w Programie szkoleniowym,
  • znasz j. angielski w stopniu komunikatywnym (A2) – część programu odbywa się w j. angielskim,
  • marzysz o prowadzeniu własnej firmy,

to ten Program jest dla Ciebie!


Dlaczego warto dołączyć?

Uczestniczki Programu mają szansę zawalczyć o nagrodę finansową, która pomoże wcielić plany i marzenia biznesowe w życie.  Do rozdysponowania jest pula nagród pieniężnych o łącznej wartości 22 500 USD, a wartość samego Programu szkoleniowego szacuje się na ok. 30 000 PLN na osobę.

Udział w Programie AWE jest także doskonałą szansą na kontakt ze środowiskami biznesowymi zarówno w Polsce jak i Stanach Zjednoczonych. To miejsce nawiązania sieci kontaktów wśród absolwentów Programu na całym świecie i wzajemnego wsparcia w realizacji marzeń.


Jak się zgłosić ?

Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem i warunkami uczestnictwa w Programie. Przemyślenia swojego pomysłu na biznes, a następnie wypełnienia formularza zgłoszeniowego. Regulamin i formularz rejestracyjny oraz dokładne informacje na temat profilu uczestniczek znajdują się na stronie organizatora Krajowej Izby Gospodarczej: www.kig.pl

Zgłoszenia kandydatek przyjmujemy do 26 lutego 2024 roku. Czekamy na Was!!! >>> ZGŁOŚ SIĘ

 

Dokumenty Programu

 

Akademia Przedsiębiorczych Kobiet

 

Organizatorzy

Program organizuje Krajowa Izba Gospodarcza przy wsparciu finansowym Ambasady Stanów Zjednoczonych w Warszawie, Departamentu Stanu USA.
Firmy zainteresowane partnerstwem w Programie Akademii Przedsiębiorczych Kobiet zapraszamy do kontaktu.

                       

 


Informacje dodatkowe:

Marzena Kuczyńska-Pyczot
Koordynatorka Programu AWE
Zastępca Dyrektora
Biuro Współpracy z Zagranicą
e: mkuczynska@kig.pl
t: 22 630 97 23
k: 506 355 407

Krajowa Izba Gospodarcza otrzymała dofinansowanie w ramach projektu POIR.03.04.00-14-0001/20 „Dotacja na kapitał obrotowy dla Krajowej Izby Gospodarczej”, w ramach działania 3.4 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.