• A A A

KIG patronem akcji "Jesteśmy razem. Pomagamy"

26.03.2020

Czas pandemii, to czas szczególny, wymagający podjęcia wyjątkowych środków zaradczych. Właśnie teraz potrzebna jest zdecydowana reakcja instytucji wspierających przedsiębiorców oraz biznesu w imię wspólnego dobra. Możemy realnie pomóc polskim szpitalom i zrobić to na wielką skalę. Krajowa Izba Gospodarcza objęła patronatem akcję „Jesteśmy razem. Pomagamy”, w ramach, której firmy łączą wysiłki w walce z koronawirusem. Zobacz, jak możesz wesprzeć polskie szpitale i personel medyczny.

Akcja „Jesteśmy razem. Pomagamy” spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem firm. Wsparło ją  już ponad 20 podmiotów i nie jest to lista zamknięta. Jej inicjator – DRUTEX S.A przeznaczył ponad milion złotych na szpitale w województwie pomorskim, Dr Irena Eris przekazała medykom w całej Polsce kosmetyki do pielęgnacji dłoni, LPP – przekazuje szpitalom maseczki o wartości ponad 1 miliona złotych czy firma Putka, która zapewnia personelowi medycznemu bezpłatne dostawy posiłków.

Firmy łączą wysiłki, aby jak najlepiej i najszerzej pomóc polskim szpitalom i medykom – każda według swoich możliwości. To bardzo budujące. Pokazuje niesamowity potencjał społecznej odpowiedzialności biznesu. KIG objęła akcję patronatem i zachęcamy do włączenia się do niej naszych partnerów – izby członkowskie i przedsiębiorców. Razem możemy więcej – mówi Ewa Janus-Khouri, p.o. dyrektora Biura Komunikacji KIG.

Akcję wsparli też osobistości ze świata sportu i kultury: Jakub Błaszczykowski, który został Honorowym Ambasadorem akcji, Renata Gabryjelska, Piotr Schramm, Artur Partyka. Patronuje jej  Profesor Andrzej Szumański. Wojciech Brewka, wybitny polski artysta malarz młodego pokolenia, jest pomysłodawcą i twórcą koncepcji logo inicjatywy akcji.

Razem możemy więcej! KIG zaprasza przedsiębiorców oraz izby członkowskie do rozpowszechnienia informacji o akcji oraz do wsparcia jej w możliwym dla siebie zakresie. Udzielona pomoc może mieć charakter finansowy, materialny albo niematerialny i może się wiązać także ze wsparciem merytorycznym lub komunikacyjnym inicjatywy.

Możliwość pomocy można zgłaszać bezpośrednio do koordynatorów akcji na adres kontakt@jestesmyrazem.org.

Krajowa Izba Gospodarcza włączyła się do akcji w ramach autorskiego projektu #SolidarnizBiznesem. Projekt KIG to liczne przedsięwzięcia mające na celu wsparcie przedsiębiorców w czasie pandemii COVID-19, m.in. działania merytoryczne i doradcze dla biznesu, przygotowywanie opinii i analiz gospodarczych dla rządu, a także akcja „Nie pozwolę ci się zamknąć” – wspierająca mikro- i małych przedsiębiorców w całej Polsce.

Bądźmy #SolidarnizBiznesem
Bądźmy #SolidarnizeSzpitalami

Link do do strony akcji na Facebooku

Link do strony www