• A A A

KIG patronem portalu pytajeksperta.pl

04.04.2020

Zastanawiasz się, co dalej z twoją firmą, pracownikami, towarem, realizacją dostaw? Szukasz kontaktu do ekspertów, którzy doradzą i podpowiedzą skuteczne rozwiązania? KIG poleca portal www.pytajeksperta.pl, w którym specjaliści udzielają przedsiębiorcom bezpłatnych porad w kwestiach prawnych i gospodarczych. Krajowa Izba Gospodarcza objęła projekt patronatem.

Serwis pytajeksperta.pl udostępnia cykl webinarów – wirtualnych spotkań z ekspertami m.in. z obszarów: prawa pracy, prawa cywilnego i handlowego, transformacji cyfrowej, finansów, płynności firmy i zadłużenia, upadłości, restrukturyzacji, a także podatków. Na pytania uczestników odpowiadają specjaliści Akademii Leona Koźmińskiego oraz firm, m.in. Microsoft, Lenovo, Veeam.

 Spotkania z ekspertami odbywają się online, w kameralnych 20-osobowych grupach. Udział jest prosty: wystarczy wejść na www.pytajeksperta.pl, zapisać się na wybrane spotkanie (formularz zgłoszeniowy). Uczestnicy otrzymają link z dostępem do spotkania. Na koniec – należy dołączyć do spotkania w podanym terminie.

– Zachęcam do korzystania z wiedzy ekspertów platformy pytajeksperta.pl. Dostęp do rzetelnych informacji, spotkania z ekspertami-doradcami jest niezwykle istotny zwłaszcza teraz – gdy na rynku pojawia się tak wiele trudnych do zweryfikowania informacji, i gdy firmom potrzebny jest ktoś, kto przeprowadzi je przez meandry przepisów przygotowywanych dla przedsiębiorców – zachęca Ewa Janus-Khouri p.o. Dyrektora Biura Komunikacji Krajowej Izby Gospodarczej.

Platforma powstała we współpracy Akademii Leona Koźmińskiego i firmy Senetic. Krajowa Izba Gospodarcza objęła serwis patronatem w ramach swojego autorskiego projektu #SolidarnizBinzesem. Projekt KIG jest odpowiedzią na trudną i bezprecedensową sytuację gospodarczą związaną ze stanem epidemicznym w Polsce. W ramach projektu realizowane są działania skierowane do przedsiębiorców, izb gospodarczych oraz szeroko zakrojona aktywność doradcza i merytoryczna. Częścią projektu jest  m.in. ogólnopolska kampania „Nie pozwolę ci się zamknąć” – zachęcająca klientów do wsparcia mikro- i małych przedsiębiorców przez  do wpłacanie zaliczek na poczet usługi zrealizowanej w przyszłości. KIG patronuje także akcji „Jesteśmy razem. Pomagamy”, w ramach której firmy mogą wesprzeć szpitale, dokonując wspólnych zakupów niezbędnego sprzętu lub udzielając innego rodzaju wsparcia, zgodnie ze specyfiką swojej działalności.

Krajowa Izba Gospodarcza otrzymała dofinansowanie w ramach projektu POIR.03.04.00-14-0001/20 „Dotacja na kapitał obrotowy dla Krajowej Izby Gospodarczej”, w ramach działania 3.4 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.