KIG poleca: PoLAND of IT Masters – hub informacyjny o światowych sukcesach polskiej informatyki

01.12.2021

Ruszył portal PoLAND of IT Masters – hub informacyjny – promujący osiągnięcia Polaków w obszarze IT

hub informacyjny

Technologia cyfrowa jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na naszą teraźniejszość oraz przyszłość. Polska wpisuje się w jej rozwój i skutecznie wykorzystuje w tym celu budowany od pokoleń potencjał intelektualny. Dobra edukacja oraz kształcenie specjalistów, świetni algorytmicy i programiści, innowacyjni kreatorzy gier komputerowych, dynamiczne startupy, odważnie szukające nisz rynkowych firmy – zobaczymy w jednym miejscu – nowo powstałym portalu PoLAND of IT Masters.

Polskie Towarzystwo Informatyczne, przy współudziale wielu wybitnych osób świata informatyki w naszym kraju, zrealizowało na zamówienie Ministerstwa Spraw Zagranicznych projekt o nazwie „Od polskiej szkoły matematycznej do polskiej szkoły algorytmiki i programowania – czyli o informatykach, polskiej żyle złota”. Jego celem jest wsparcie promocji Polski jako kraju o wysokim potencjale intelektualnym, a w szczególności zasobnym w światowej klasy specjalistów w dziedzinie algorytmiki i programowania – czyli najbardziej obecnie poszukiwanych kwalifikacjach w cyfrowym świecie.

Poprzez realizację projektu – który dziś jest kierowany do polskiej dyplomacji – jego inicjatorzy chcą uruchomić szersze i długofalowe działania na rzecz pozycji zawodu informatyka – twórcy rozwiązań w świecie cyfrowym w biznesie, nauce, edukacji, administracji, medycynie, rozrywce …. na każdym polu aktywności.

Na stronie, oprócz wyczerpujących informacji prezentujących sukcesy, które od ponad 26 lat odnoszą młodzi Polacy w olimpiadach informatycznych, mistrzostwach świata w programowaniu zespołowym czy innych zawodach, odnajdziemy również newsy ze świata IT.

Projekt wspiera wiele znamienitych osób związanych z branżą IT, m.in.: profesorowie Jan Madey, Krzysztof Diks; prezesi Adam Góral, Janusz Filipiak, Adam Kiciński, Maciej Popowicz;  zwycięzcy olimpiad i mistrzostw w programowaniu: Andrzej Gąsienica-Samek, Mark Cygan, Krzysztof Onak, Jarosław Kwiecień;  przedstawiciel koncernów – Intela: Victor Canseco oraz Google’a: Ewa Maciaś.

Zgodnie z twierdzeniem realizatorów projektu: „Mamy o czym mówić i z czego być dumni” –  zachęcamy do zapoznania się z publikacjami opisującymi osiągnięcia polskich informatyków oraz ich wkład w rozwój wiodących firm sektora technologii cyfrowej a także do śledzenia bieżących informacji z branży.

Więcej informacji na stronie https://landofitmasters.pl

Kontakt
Paulina Giersz

tel.:  502 311 655
mail: paulina.giersz@pti.org.pl
Polskie Towarzystwo Informatyczne

 

 

 

 

 

 

 

Krajowa Izba Gospodarcza otrzymała dofinansowanie w ramach projektu POIR.03.04.00-14-0001/20 „Dotacja na kapitał obrotowy dla Krajowej Izby Gospodarczej”, w ramach działania 3.4 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.