• A A A

Komunikat Rady Przedsiębiorczości: Polski Ład

24.05.2021

Komunikat Rady Przedsiębiorczości w sprawie ogłoszonych konsultacji „Polskiego Ładu” z przedsiębiorcami

Komunikat Rady Przedsiębiorczości: Polski Ład

Rada Przedsiębiorczości z zadowoleniem przyjmuje złożoną przez rząd ustami Premiera Jarosława Gowina propozycję otwarcia rozmów na temat wpływu Polskiego Ładu na kondycję polskiej przedsiębiorczości.

Od momentu ogłoszenia Polskiego Ładu sygnalizowaliśmy, iż założenia jego finansowania poprzez gwałtowne podniesienie obciążeń fiskalnych dla setek tysięcy samozatrudnionych, małych oraz mikro firm doprowadzi do spadku konkurencyjności polskiej gospodarki, nie wspominając o potencjalnych skutkach społecznych dla ponad dwóch milionów członków, budowanej od 30 lat, nowej polskiej klasy średniej.

Rozumiejąc potrzebę racjonalizacji systemu podatkowego Rada Przedsiębiorczości potwierdza gotowość do rozmów na temat zmian w założeniach Polskiego Ładu utrzymujących jego prospołeczny charakter, ale niwelujących impulsy antyrozwojowe.

Przeczytaj komunikat Rady Przedsiębiorczości: Polski Ład

Zobacz wszystkie komunikaty Rady Przedsiębiorczości

Krajowa Izba Gospodarcza otrzymała dofinansowanie w ramach projektu POIR.03.04.00-14-0001/20 „Dotacja na kapitał obrotowy dla Krajowej Izby Gospodarczej”, w ramach działania 3.4 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.