• A A A

Ambasada Peru informuje o naborach do Konkursu Projektów Integralnych

30.10.2020

Ambasada Peru informuje, że Agencja Promocji Inwestycji Prywatnych Peru (ProInversión) ogłosiła nabór do Konkursu Projektów Integralnych na udzielenie koncesji na realizację „Linii przesyłowej 138 KV Puerto Maldonado-Iberia” i „Podstacji  Valle del Chira 220/60/22,9 KV”.

Projekty te są klasyfikowane jako partnerstwo publiczno-prywatne (PPP) w ramach inicjatywy państwowej, z szacowaną wartości inwestycji w wysokości 50 mln USD i okresem ważności koncesji wynoszącym 30 lat od daty rozpoczęcia działalności.

Więcej informacji można znaleźć w załączonej broszurze informacyjnej języku angielskim, zawierającej szczegółowe informacje na temat wymienionych projektów.

Ponadto, ProInversión zaprasza inwestorów zagranicznych do zapoznania się z zasadami przetargu i wstępną wersją umowy za pośrednictwem poniższego linku, pod którym opublikowane zostaną wszystkie dokumenty projektowe i informacje na temat przebiegu procesu przetargowego: http://info.proinversion.gob.pe/lt-maldonado-iberia-chira/.

Dodatkowo, Ministerstwo Spraw Zagranicznych wyraziło gotowość do organizacji wirtualnego spotkania roboczego pomiędzy zainteresowanymi inwestorami a ProInversión, w celu udzielenia odpowiedzi na ich pytania i przekazania bardziej szczegółowych informacji.