KIG Patronem Studiów Podyplomowych ESG i transformacja klimatyczna na SGGW

07.03.2024

Krajowa Izba Gospodarcza, lider w obszarze wsparcia biznesu w zakresie zrównoważonego rozwoju i ESG, objęła patronat nad Studiami Podyplomowymi ESG i transformacja klimatyczna prowadzonymi przez Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (SGGW).

Studia te, realizowane w trybie zdalnym, skierowane są do szerokiego spektrum uczestników, w tym osób chcących poszerzyć swoją wiedzę na temat strategii ESG, specjalistów zajmujących się zrównoważonym rozwojem w firmach, kadry menedżerskiej, właścicieli firm, pracowników sektora publicznego oraz wszystkich zainteresowanych tematyką zrównoważonego rozwoju i raportowania niefinansowego. Założeniem studiów jest, aby absolwenci na podstawie zdobytej wiedzy potrafili pomagać organizacjom w przygotowaniu raportu niefinansowego oraz osiąganiu wyznaczonych celów związanych z zieloną transformacją.

Gwarancją wysokiego poziomu tych studiów jest nie tylko ich program, lecz także zespół wykładowców: specjalistów z SGGW oraz zaproszonych ekspertów z innych renomowanych uczelni oraz praktyków, którzy posiadają bogate doświadczenie we wdrażaniu strategii ESG – stąd także udział Krajowej Izby Gospodarczej. To sygnał dla uczestników studiów, że mogą liczyć na najwyższy poziom merytoryczny i praktyczny.

 

Studia Podyplomowe SGGW to kolejny projekt edukacyjny z zakresu ESG, w który angażujemy się jako Krajowa Izba Gospodarcza. Cieszymy się, że mamy realny wpływ na kształcenie kadr, które będą odpowiadać za zieloną transformację w polskich przedsiębiorcach. Jednocześnie, nasze partnerstwo przy studiach podyplomowych SGGW dowodzi, że jako KIG współpracujemy z grupą ekspertów w szeroko rozumianym obszarze ESG, których wiedza i doświadczenie spotyka się z powszechnym uznaniem – mówi Karolina Opielewicz, Członkini Zarządu KIG.

 

Studia Podyplomowe ESG i transformacja klimatyczna na SGGW to doskonała okazja dla wszystkich zainteresowanych rozwijaniem swoich kompetencji w obszarze zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego biznesu. Więcej >>> https://spesg.sggw.edu.pl/?trk=public_post-text

 


 

Krajowa Izba Gospodarcza jest wiodącą instytucją w Polsce promującą zrównoważony rozwój oraz odpowiedzialne podejście do biznesu. Działając na rzecz integracji polskiego biznesu z europejskim i globalnym rynkiem gospodarczym, KIG wspiera inicjatywy edukacyjne oraz doradcze w obszarze ESG, dążąc do budowania społecznie odpowiedzialnej i ekologicznie zrównoważonej gospodarki. Wraz z ADN Akademia prowadzi Szkołę ESG – szkolenia i warsztaty zwiększają wiedzę przedsiębiorców na temat transformacji klimatycznej, a w szczególności wyzwań i wymagań związanych z nowymi regulacjami na poziomie Unii Europejskiej | www.szkolaesg.pl

KIG zrzesza 160 izb i stowarzyszeń pracodawców, funkcjonuje w ramach europejskiej sieci izb handlowo-przemysłowych Eurochambres, jest członkiem Międzynarodowej Izby Handlowej w Paryżu, współpracuje z izbami gospodarczymi na całym świecie | www.kig.pl

 

Krajowa Izba Gospodarcza otrzymała dofinansowanie w ramach projektu POIR.03.04.00-14-0001/20 „Dotacja na kapitał obrotowy dla Krajowej Izby Gospodarczej”, w ramach działania 3.4 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.