• A A A

Minister Cyfryzacji do Prezesa KIG: "Elektronizacja komunikacji to jeden z naszych priorytetów"

15.05.2020

Ciąg dalszy korespondencji pomiędzy Ministrem Cyfryzacji Markiem Zagórskim a Prezesem Krajowej Izby Gospodarczej Andrzejem Arendarskim. Poniższe pismo od szefa resortu cyfryzacji to reakcja na liczne zapytania i uwagi Prezesa Andrzeja Arendarskiego dotyczące problemów w kontaktach z urzędami. O niedogodnościach związanych z funkcjonowaniem e-urzędów KIG alarmowali przedsiębiorcy.

Prezentujemy fragment korespondencji od Ministra Marka Zagórskiego.

Podejmujemy liczne działania, których celem jest stworzenie nowoczesnej e-administracji rządowej oraz przyjaznych e-usług publicznych.

Aby ułatwić obywatelom dostęp do informacji i e-usług publicznych, MC stworzyło Portal Rzeczypospolitej Polskiej, który stanowi bramę do informacji i e-usług RP. Na stronie internetowej GOV.PL znajdują się informacje ze wszystkich ministerstw, e-usługi które można załatwić za pomocą platformy ePUAP oraz ich proste opisy i elektroniczne formularze.

Jednocześnie pragnę Pana zapewnić, że MC dokłada wszelkich starań, aby powstawały kolejne usługi umożliwiające łatwy kontakt z urzędem oraz skuteczne wykorzystywanie konta na ePUAP i profilu zaufanego.

Portal biznes.gov.pl jest stworzony dla przedsiębiorców po to, aby mogli znaleźć tam potrzebne informacje i załatwić sprawy administracyjne. Jest to odpowiedź na potrzeby przedsiębiorców, którzy chcą załatwiać sprawy w sposób cyfrowy, czyli w tym wypadku online.

Pełna treść pisma do pobrania [TUTAJ]

Klauzula informacyjna korespondencja od obywateli [TUTAJ]

Zobacz także: Pismo Ministra Cyfryzacji do Prezesa Arendarskiego