• A A A

RPA i BOTSWANA, perspektywy współpracy dla polskich przedsiębiorców

10.06.2019

Krajowa Izba Gospodarcza we współpracy z Ambasadą RP w Pretorii, Ambasadą RPA w Warszawie oraz Izbą Przemysłowo-Handlową w Johannesburgu i Centrum Inwestycji i Handlu w Botswanie organizuje Misję Gospodarczą do RPA i Botswany, która odbędzie się w dniach 21-26 lipca 2019 r.

Zachęcamy Państwa do udziału w Misji do RPA i Botswany, której celem jest kompleksowa prezentacja polskiej oferty eksportowej oraz inwestycyjnej, jak również nawiązanie kontaktów handlowych przez polskich przedsiębiorców z potencjalnymi partnerami w obydwu krajach.

Szczegółowe informacje zawarte są w zaproszeniu: pobierz pdf

Rejestracja online

 

W związku z przygotowywaną wizytą polskich przedsiębiorców w ramach Misji Gospodarczej do RPA i Botswany zaplanowanej między 21 a 26 lipca 2019 r. Krajowa izba Gospodarcza zorganizowała seminarium biznesowe poświęcone możliwościom współpracy rynkach Republiki Południowej Afryki oraz  Botswany.

Spotkanie było okazją do zapoznania się z potencjałem tych dwóch krajów oraz do prezentacji oferty polskich firm zainteresowanych udziałem w misji przedstawicielom instytucji rządowych z RPA i Botswany. Spotkanie zorganizowane zostało we współpracy z Ambasadą RPA w Warszawie oraz  BITC – Botswana Investment & Trade Center, przy wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii, a prowadził je Ambasador Jan Wieliński, członek Zespołu Doradców Dyplomatycznych  Prezesa Krajowej Izby Gospodarczej.

Zaproszeni goście z RPA i Botswany zaprezentowali możliwości w zakresie wzajemnej współpracy handlowo-inwestycyjnej: p. Chris Botha, Chargé d’Affaires Republiki Południowej Afryki, Ambasada RPA w Warszawie oraz p.Moemedi Mokgosi, Executive Director, Botswańskie Centrum Inwestycji i Handlu.

South African Embassy presentation: pobierz pdf

Botswana Investment and Trade Canter presentation pobierz pdf

Aktualny stan współpracy gospodarczej I perspektywy w wybranych branżach przedstawił p. Bartłomiej Lewandowski reprezentujący Departament Handlu i Współpracy Międzynarodowej Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii: pobierz pdf

Po części seminaryjnej spotkania polskie firmy miały możliwość przeprowadzenia rozmow indywidualnych i konsultacji z zaproszonymi prelegentami i ekspertami oraz z przedstawicielami Krajowej Izby Gospodarczej.

Seminarium biznesowe relacja foto

Kontakt:

Biuro Współpracy z Zagranicą KIG

Agnieszka Salamończyk
Zastępca Dyrektora
tel. 22  630 97 73
516 178476
asalamonczyk@kig.pl

Elżbieta Wojtas
tel. 22 630 97 52
516 705 708
ewojtas@kig.pl