• A A A

Misja gospodarcza sektora przetwórstwa rolno-spożywczego i opakowań do Tajlandii

29.03.2018

Krajowa Izba Gospodarcza we współpracy z Ambasadą Królestwa Tajlandii w Polsce zapraszają firmy sektora przetwórstwa rolno-spożywczego (technologie, urządzenia i maszyny, opakowania), bezpieczeństwa żywności oraz producentów artykułów spożywczych do udziału w Misji Gospodarczo-Handlowej do Tajlandii, która odbędzie się w dniach 28.05-01.06.2018 r.

Celem wydarzenia jest promocja polskich rozwiązań w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego (technologie, maszyny), prezentacja polskich doświadczeń dotyczących bezpieczeństwa żywności oraz promocja polskich artykułów spożywczych (mięso, art. mleczne, słodycze, zdrowa żywność, dodatki do żywności). Do uczestnictwa w tym wydarzeniu zapraszamy producentów, firmy, instytucje, ośrodki badawcze poszukujące partnerów biznesowych i instytucjonalnych w Tajlandii oraz Azji Płd-Wschodniej.

Wg informacji przekazanych przez Ambasadę Tajlandii strona tajska zainteresowana jest pozyskaniem nowych technologii i parku maszynowego dla sektora rolno-spożywczego w tym również linii opakowań w związku z modernizacją tego sektora.

TAJLANDIA
Jeden z prężniej rozwijających się krajów ASEAN-u, w 2017 tempo wzrostu gospodarczego kształtowało się na poziomie 4.0%, długoterminowe prognozy ekspertów przewidują stabilny wzrost gospodarki i tajskiej w perspektywie 5-10 lat. Obroty handlowe pomiędzy Polską a Tajlandią wynosiły w 2017 roku 1.1 mld USD (drugie miejsce wśród krajów ASEAN-u), co stanowiło wzrost o 18% w porównaniu z poprzednim rokiem, w tym samym czasie nastąpił również wzrost o ok. 40% polskiego eksportu do Tajlandii. W polskim eksporcie dominowały wyroby przemysłu chemicznego, elektromaszynowego oraz artykuły rolno-spożywcze.

W ramach misji zorganizowane zostaną: spotkania B2B, wizyty studyjne, rozmowy handlowe podczas Międzynarodowych Targach Spożywczych THAIFEX–World of ASIA FOOD 2018, spotkania i wizyty w instytucjach i agencjach rządowych związanych sektorem rolno-spożywczym (dot. m.in. certyfikacji, uzyskania licencji weterynaryjnych, sanitarnych i innych związanych z dopuszczeniem do rynku). Dla zainteresowanych proponujemy udział w seminariach branżowych organizowanych w ramach targów TAJFEX, ewentualnie wizyty studyjne.

Przy przygotowaniu programu w Tajlandii wsparcia i pomocy udzielą nam m.in.: Ambasada RP w Bangkoku, Ambasada Tajlandii w Polsce, Ministerstwo Handlu Tajlandii, Ministerstwo Rolnictwa oraz Thai Chamber of Commerce and Industry. KIG w ramach misji poza programem merytorycznym zadba o opracowanie strony logistycznej tj. zorganizuje przeloty, transfery na miejscu, program towarzyszący. Dokonamy rezerwacji hoteli i przekażemy Państwu informację dot. szczegółów zakwaterowania.

Szacowany koszt misji wynosi ok. 4960.00 PLN netto (koszty udziału w misji stanowią koszty uzyskania przychodów). Koszt misji obejmuje:

  • przelot na trasie Warszawa-Bangkok-Warszawa,
  • transport lokalny,
  • zakwaterowanie (3 noclegi),
  • aranżację spotkań merytorycznych,
  • ubezpieczenie,
  • druk informatora o uczestnikach misji,
  • opiekę organizatora ze strony KIG.

UWAGA: dla importerów z Tajlandii art. spożywczych możliwe jest dofinansowanie kosztów zakwaterowania poprzez Targi Thaifex 2018 po wcześniejszej rejestracji i spełnieniu warunków wymaganych przez organizatora tajskiego.

Osoby zainteresowane udziałem uprzejmie proszę w terminie do 17 kwietnia 2018 o wypełnienie formularza zgłoszeniowego online.

Kontakt
Katarzyna Kaniewska
tel. 22 630 97 07
email: kkaniewska@kig.pl