O czym jest ten kryzys – Q&A z Piotrem Soroczyńskim - 7 listopada, godz. 13.00

02.11.2022

Czego nam brakuje? Pieniędzy, czasu, perspektyw, a może wielkich narracji? Żyjemy w czasach post czy neokapitalizmu?

Czy istnieją słowa, które opiszą to co nas czeka – czy podobnie jak dobrobyt, nasz słownik już się wyczerpał. A jeśli to wszystko było tylko imaginacją, a rynek pracownika i rynek pracodawcy to jeden i ten sam rynek…

Jak opowiedzieć o kryzysie naszych czasów?

Wspólnie z Piotrem Soroczyńskim, głównym ekonomistą Krajowej Izby Gospodarczej, spróbujemy odnaleźć się w labiryncie codziennych komunikatów: recesji, inflacji, podnoszonych stóp, waloryzacji, restrukturyzacji. Spróbujemy nakreślić związki między tymi pojęciami i sprawdzimy czy populistyczne propozycje rozwiązań naszych problemów mają jakikolwiek sens.

Co, gdzie, kiedy?

Pamiętaj: 7 listopada, godzina 13:00. Usłysz, przemyśl i zadaj pytanie, które zadajesz sobie za każdym razem kiedy widzisz w internecie kolejne memy z prezesem Narodowego Banku Polskiego. My na nie odpowiemy, nawet jeżeli śmiech przez łzy to jedyne co nam zostało.

Spotkanie odbędzie się w formie online i będzie dostępne na stronie Krajowej Izby Gospodarczej na Facebooku >>> TUTAJ

 


Piotr Soroczyński – Główny Ekonomista Krajowej Izby Gospodarczej. Statystyk – absolwent Szkoły Głównej Handlowej. Ma przeszło dwudziestoletnie doświadczenia analityczne jako ekonomista lub główny ekonomista w sektorze finansowym. Pracował w Banku Handlowym w Warszawie, Banku Ochrony Środowiska, Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych. Był prezesem zarządu Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych oraz podsekretarzem stanu w Ministerstwie Finansów, odpowiedzialnym za analizy makroekonomiczne, zarządzanie długiem publicznym i rozwój rynku finansowego. W życiu zawodowym i prywatnym za najważniejszą uważa ciekawość świata, a w jej realizacji – jeszcze od czasów licealnych (IX LO Hoffmanowej w Warszawie) – za najporęczniejsze uznaje matematykę, geografię i historię. Muzyki słucha raczej ciężkiej.


 

 

 

Krajowa Izba Gospodarcza otrzymała dofinansowanie w ramach projektu POIR.03.04.00-14-0001/20 „Dotacja na kapitał obrotowy dla Krajowej Izby Gospodarczej”, w ramach działania 3.4 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.