• A A A

Podatkowy Polski Ład w pigułce

18.01.2022

Ministerstwo Finansów przygotowało poradnik o głównych zmianach podatkowych Polskiego Ładu

Poradnik Polski Ład

Poradnik można znaleźć na stronach rządowych. Przedstawia stan na 14 stycznia 2022 r.
Jak zapewnia Ministerstwo, publikacja ta w prosty i przystępny sposób przedstawia najważniejsze informacje o wprowadzonych zmianach podatkowych.

Odpowiedzi na liczne pytania znajdą tam dla siebie osoby pracujące na etacie, seniorzy, rodziny i przedsiębiorcy. Na łamach poradnika, znajdują się również najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi.
Czytaj także: Kto zyska a kto straci na Polskim Ładzie

Ministerstwo Finansów, oprócz poradnika, proponuje także udział w webinarach, których celem jest pomoc podatnikom w interpretacji przepisów. Ich organizatorem jest: Krajowa Administracja Skarbowa, Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Webinary rozpoczną się od 18 stycznia 2022 i odbędą się w każdym województwie. Szczegółowy harmonogram będzie można znaleźć na stronach regionalnych oddziałów ZUS oraz poszczególnych US.
Przejdź do poradnika >>> TUTAJ

Krajowa Izba Gospodarcza otrzymała dofinansowanie w ramach projektu POIR.03.04.00-14-0001/20 „Dotacja na kapitał obrotowy dla Krajowej Izby Gospodarczej”, w ramach działania 3.4 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.