Polski Fundusz Rozwoju udzieli wsparcia przedsiębiorcom. Odpowiedź na Apel KIG

21.03.2022

Krajowa Izba Gospodarcza z zadowoleniem przyjęła informację o zaangażowaniu PFR w działania informacyjne skierowane do przedsiębiorców prowadzących interesy z rynkiem wschodnim. Zdaniem KIG – wsparcie w obszarze m.in. poszukiwania nowych rynków zbytu oraz dostępu do surowców i komponentów – jest od dłuższego czasu wyczekiwane przez polskich przedsiębiorców.

 

 

W związku z sytuacją w Ukrainie, Polski Fundusz Rozwoju wspólnie z Ministerstwem Spraw Zagranicznych oraz Ministerstwem Rozwoju i Technologii, uruchomił specjalną infolinię dla firm z Polski działających na rynkach wschodnich.

Dzwoniąc na numer infolinii +48 22 703 43 53 przedsiębiorcy otrzymają informacje na temat:

  • Sankcji nałożonych na Federację Rosyjską i Białoruś oraz kontrsankcjach rosyjskich;
  • Sankcji sektorowych, technologicznych oraz towarów podwójnego przeznaczenia;
  • Produktów Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu takich jak m.in. Poland Business Harbour czy Coworking Ukraina;
  • Form pomocy dla firm, których dotknęła obecna sytuacja, w tym m.in. poszukiwania nowych rynków zbytu oraz dostępu do surowców i komponentów.

Infolinia czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 08:00 do 17:00.

 

Krajowa Izba Gospodarcza – już 10 marca – apelowała do polskiej klasy politycznej o zakończenie sporów politycznych i szybkie wdrożenie programu pomocowego przeciwdziałającego negatywnym skutkom ekonomicznym wojny w Ukrainie.

Wskazując na korzyści wynikające z uczestnictwa Polski w strukturach NATO i UE – KIG apelowała także o jak najszybsze zakończenie sporów z Unią Europejską i uruchomienie środków na Krajowy Plan Odbudowy.

 

Treść Apelu >>> TUTAJ

 

 

 

 

 

Krajowa Izba Gospodarcza otrzymała dofinansowanie w ramach projektu POIR.03.04.00-14-0001/20 „Dotacja na kapitał obrotowy dla Krajowej Izby Gospodarczej”, w ramach działania 3.4 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.