• A A A

Raport: Globalna branża e-commerce w obliczu ogromnych zmian

07.07.2021

Ostatni rok stworzył dla branży e-commerce szereg nowych szans w zakresie sprzedaży zagranicznej. Przeczytaj raport dotyczący handlu bez granic i poznaj globalne możliwości rynkowe, które czekają na Ciebie i Twoją firmę

Raport: Globalna branża e-commerce w obliczu ogromnych zmian

Raport prezentuje m.in.:

  • światowe trendy w branży e-commerce,
  • główne zmiany kształtujące przyszłość międzynarodowego handlu,
  • sytuację ekonomiczną i zwyczaje konsumenckie na 13 wybranych rynkach na całym świecie, w tym m.in. w Chinach, Japonii, Niemczech, Francji, Rosji i Stanach Zjednoczonych.

Ostatni rok stworzył dla branży e-commerce szereg nowych możliwości w zakresie sprzedaży zagranicznej. Przykładowo, polskie MŚP korzystające z PayPal odnotowały w I kwartale 2021 r. 31% wzrost liczby i 43% wzrost wolumenu transakcji transgranicznych rok do roku. Wierzymy, że informacje zawarte w opracowaniu będą stanowiły wartościową wskazówkę dla wszystkich firm zainteresowanych sprzedażą poza Polską.

Dowiedz się, o ile wzrósł rynek e-commerce

W ubiegłym roku miliony kupujących wydały w Internecie więcej niż kiedykolwiek wcześniej. Całkowita globalna sprzedaż osiągnęła szacunkowy poziom 4 bln USD, przy czym przewiduje się, że do roku 2022 kwota ta wyniesie 5 bln USD.

Następnie opracuj plan wejścia na rynek i dotrzyj do nowych odbiorców

Raport zawiera również poradnik, który pomoże Ci urzeczywistnić plany. Posłuchaj handlowców, którzy prowadzą sprzedaż na 13 najważniejszych rynkach, i dowiedz się, jakie 4 metody stosują w kontekście ekspansji na nowe rynki za granicą.

Pobierz raport dla branży e-commerce

Krajowa Izba Gospodarcza otrzymała dofinansowanie w ramach projektu POIR.03.04.00-14-0001/20 „Dotacja na kapitał obrotowy dla Krajowej Izby Gospodarczej”, w ramach działania 3.4 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.