• A A A

Relacja: II Kongres Bezpieczeństwa Biznesu

16.04.2019

W dniach 27-28 marca 2019 r. w Falentach k. Warszawy odbył się II Kongres Bezpieczeństwa Biznesu, organizowany przez Stowarzyszenie Wspierania Bezpieczeństwa Narodowego  i Komitet Bezpieczeństwa Biznesu Krajowej Izby Gospodarczej. Kongres został wpisany do kalendarza oficjalnych obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości i wieloletniego programu „Niepodległa”.

Celem tegorocznych obrad była wymiana doświadczeń na temat zapewnienia firmom bezpieczeństwa fizycznego, organizacyjnego, technologicznego, osobowego i prawnego. Wśród prelegentów otwierających Kongres byli: ks. gen. dyw. Stanisław Rospondek, gen. Gromosław Czempiński i gen. Paweł Pruszyński. Byli generałowie Wywiadu i Kontrwywiadu poruszali niezwykle ważną tematykę zagrożeniach obcych firm wobec polskich przedsiębiorców. Zwracali uwagę na to, co zrobić aby się ustrzec przed wrogim przejęciem ważnych informacji w firmie. Stwierdzili, że polskie podmioty biznesu potrzebują ochrony państwa. Głos zabrał także Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Pan Adam Abramowicz, który mówił optymistycznie o roli Rzecznika w ochronie przedsiębiorców przed często bezduszną administracją. Został uhonorowany Pierścieniem Stulecia Niepodległości RP. Z wielką troską o bezpieczeństwie w biznesie mówił I Wiceprezes Krajowej Izby Gospodarczej Tadeusz Donocik. Przekazał, że doświadczenia, wiedza w ramach transformacji, przemian i rozwoju, kształtowała przedsiębiorczość i była najbardziej narażona na zagrożenia ukierunkowane na biznes. Podczas Kongresu wystąpili także b. Wicepremier, Minister Gospodarki Janusz Piechociński,  prof. Elżbieta Mączyńska, Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego i Olgierd Łukaszewicz, znany aktor i działacz społeczny, założyciel i Prezes Fundacji proeuropejskiej „My obywatele UE”.

Na wieczornej Gali wręczono „Pierścienie Patrioty“, „Pierścienie Stulecia Niepodległości RP“ oraz Szable Oficerskie.  Drugi dzień Kongresu poświęcony był specjalistycznym zagadnieniom, związanym z cyberbezpieczeństwem w biznesie.

Link do relacji video: tutaj

Fragment Gali marcowego Kongresu. Dziękuję pięknie Telewizja TVS i Pani Małgorzata Piechoczek za materiał filmowy. Kolejna Gala na Kongres Ochrony Informacji Niejawnych, Biznesowych i Danych Osob. https://kongresochronyinformacji.ksoin.pl/

Opublikowany przez Tadeusza Koczkowskiego Poniedziałek, 15 kwietnia 2019