Relacja: Inspiracje Świat – Mjanma (d. Birma), Tajlandia i rynek ASEANU, 17 III 2016 r.

21.02.2017

W dniu 17 marca br w Pałacu na Wyspie w warszawskich Łazienkach odbyło się seminarium poświęconą Mjanmie (d.Birmia), Tajlandii i jednolitemu rynkowi ASEAN. Wydarzenie to było współorganizowane przez Krajową Izbę Gospodarczą, Centrum Stosunków Międzynarodowych oraz Muzeum Łazienki Królewskie.

W debacie wzięli udział m.in.: Pani Yin Yin Myint, Ambasador Mjanmy, Pan Pisai Piriyastit, Radca Handlowy Tajlandii, Pani Beata Stoczyńska, Wice Dyrektor Departamentu Azji i Pacyfiku, MSZ, Pan Marek Wejtko, Radca Generalny, Departamentu Współpracy Międzynarodowej Ministerstwa Rozwoju, eksperci, przedsiębiorcy oraz osoby zainteresowane Azją Południowo-Wschodnią.

W trakcie spotkania jej uczestnicy zapoznali się ze możliwościami i perspektywami jakie niesie ze sobą powstanie Wolnego Obszaru Handlu Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN), które powstało z początkiem 2016 r. ASEAN liczy ponad 630 mln konsumentów, czyli o 20 proc. więcej, niż w Unii Europejskiej. Gospodarka 10 państw ASEAN rozwijała się w ciągu ostatniej dekady w tempie 13,5 proc. rocznie.

Ciekawym i mało znanym w Polsce członkiem ASEAN jest Mjanma – ponad 50-milionowy rynek przeżywający dynamiczny wzrost i państwo w fazie ważnych przekształceń politycznych oraz społecznych. Drugim państwem któremu dedykowane było seminarium – to Tajlandia, kraj o wielkim potencjale i dużych możliwościach gospodarczych.

link do zaproszenia na misję

Kontakt:
Katarzyna Kaniewska
Biuro Współpracy z Zagranicą
tel. 22 630 97 07
kkaniewska@kig.pl

Galeria zdjęć:

Krajowa Izba Gospodarcza otrzymała dofinansowanie w ramach projektu POIR.03.04.00-14-0001/20 „Dotacja na kapitał obrotowy dla Krajowej Izby Gospodarczej”, w ramach działania 3.4 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.