Relacja: The Hotel Show Dubai

10.06.2021

The Hotel Show Dubai 2021 największe i najważniejsze wydarzenie związane z branżą hospitality, budową i wyposażeniem obiektów hotelowych na Bliskim Wschodzie i Afryce Północnej zakończyły się 2 czerwca 2021

Relacja: The Hotel Show Dubai

Polska była krajem partnerskim The Hotel Show Dubai 2021. Udział w targach miał na celu  wzmocnienie relacji biznesowych i handlowych pomiędzy Polską a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi (ZEA) w tym kluczowym dla branży hotelarskiej okresie.

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii (MRPiT), Krajowa Izba Gospodarcza (KIG) we współpracy z MK Business Link oraz Województwo Pomorskie to instytucje, które przygotowały i wspierały udział i prezentację wiodących polskich producentów produktów, usług, technologii dla branży hotelarskiej w polskim pawilonie, w ramach programu  gospodarczego związanego z Expo w Dubaju. Program gospodarczy to element polskich przygotowań do Expo i jego głównym celem jest promocja gospodarcza polskich firm oraz wsparcie w nawiązaniu i utrzymywaniu relacji biznesowych z partnerami na Bliskim Wschodzie.

W targach, które trwały od 31 maja do 2 czerwca 2021 roku, udział wzięło 26 wystawców z Polski. Oficjalnego otwarcia the Hotel Show Dubai dokonał Jego Wysokość Sheikh Ahmed bin Saeed Al Maktoum, który odwiedził następnie polską ekspozycję.

Krajowa Izba Gospodarcza we współpracy z MK Business Link – wyłącznym przedstawicielem The Hotel Show Dubai w Polsce, zorganizowały wspólne stoisko promocyjne w ramach polskiego pawilonu, na którym zaprezentowało się łącznie 8 polskich firm. Dla firn zorganizowany został również dodatkowy program spotkań biznesowych w organizacjach i instytucjach emirackich realizujących projekty w branży hospitality  i design: Dubai Design District, Love That Design, Global Dubai Connect.

Targi Hotel Show Dubai powróciły po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, w czasie, gdy tworzenie nowych kontaktów jest ważniejsze niż kiedykolwiek. W związku z ogromną ilością planowanych projektów hotelowych w regionie a także międzynarodowych wydarzeń, takich jak EXPO2020 i innych które będą miały miejsce na Bliskim Wschodzie w latach 2021 – 2022, edycja 2021 była okazją  dla polskich firm do zaprezentowania swojej oferty.

Zapraszamy do udziału w kolejnych przedsięwzięciach w ZEA, w tym zwłaszcza w ramach programu gospodarczego towarzyszącego polskiemu udziałowi w Expo w Dubaju.

Program gospodarczy Poland EXPO Dubai

Kontakt

Agnieszka Salamończyk
Biuro Współpracy z Zagranicą
tel. 22 630 97 73
e-mail: asalamonczyk@kig.pl

Elżbieta Wojtas

Biuro Współpracy z Zagranicą
tel. 22 630 97 52
e-mail: ewojtas@kig.pl

Krajowa Izba Gospodarcza otrzymała dofinansowanie w ramach projektu POIR.03.04.00-14-0001/20 „Dotacja na kapitał obrotowy dla Krajowej Izby Gospodarczej”, w ramach działania 3.4 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.