• A A A

Relacja: Turniej o Puchar Prezesa KIG – KIG OPEN 2019

05.11.2019

Dobiega końca kolejny sezon gry w golfa zarówno w Polsce jak i w Europie. Kończy swój cykl rozgrywek w sezonie 2018/2019 European Tour – „Race to Dubai” (turnieje z udziałem najlepszych golfistów świata). W mijającym sezonie miało miejsce bardzo ważne wydarzenie. Po raz pierwszy w historii polski golfista Adrian Meronk wygrał Turniej Challenge Tour Portugal Open. Jest to zapowiedź, że w przyszłym sezonie wystąpi on w głównych rozgrywkach Eurpoean Tour. Serdeczne gratulacje dla Adriana.

Na polach golfowych w Polsce sezon także zbliża się do finału.  Jednym z ostatnich turniejów rozegranych w naszym kraju w 2019 był Turniej o Puchar Prezesa KIG – KIG OPEN 2019. Była to już 5. jego edycja. Turniej zorganizowany został w dniu 20 października na polu Sierra Golf Resort w Pętkowicach k/Wejherowa. Patronat nad tegorocznym turniejem objął czterokrotny mistrz olimpijski w chodzie sportowym Robert Korzeniowski oraz Prezes Polskiego Związku Golfa Marek Michałowski.

W zawodach wzięło udział kilkudziesięciu golfistów – wśród nich głownie biznesmeni i członkowie różnych polskich klubów golfowych. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Wyniki zostały opublikowane na stronie Polskiego Związku Golfa.

Nagrody dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach wręczyli: Dyrektor Sierra Golf Club, Bogusław Klimek, ze strony KIG dyrektor Biura Współpracy z Zagranicą, ambasador Jerzy Drożdż, inicjator i organizator tego wydarzenia oraz Prezes Centrum Sportowo-Konferencyjnego w Gniewinie, Jowita Twardowska, która reprezentowała Wójta Gminy Gniewino, Zbigniewa Walczaka.

Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji turnieju należą się Sierra Golf Club, Gminie Gniewino i osobiście Zbigniewowi Walczakowi, Wójtowi Gminy Gniewino oraz partnerom wydarzenia: programowi „Przedsiębiorstwo Fair Play” z Warszawy, Centrum Sportowo-Konferencyjnemu Gniewino oraz firmie Konsul Trofea Sportowe.

W tym roku pogoda dopisała. Październik w całej Polsce był ciepły i słoneczny. Zawodnicy i zaproszeni goście zapewniali, iż w przyszłym roku znowu pojawia się na KIG OPEN. 6. edycja turnieju odbędzie się przy okazji obchodów 30-lecia Krajowej Izby Gospodarczej.  Do zobaczenia w 2020 roku!