• A A A

Relacja: Turniej o Puchar Prezesa KIG – KIG OPEN 2020

21.10.2020

Sezon golfowy 2020 różni się w istotny sposób od ubiegłorocznego i wcześniejszych sezonów. Powód jest wiadomy. Mimo trudnych okoliczności należy podkreślić, że ta dyscyplina sportu dała sobie znakomicie radę w trudnym „covidowym” czasie.

W Polsce w tym roku odbywały się liczne turnieje a w ostatni weekend (w sobotę, 10 października) miała miejsce 6. edycja Turnieju Golfa KIG OPEN o Puchar Prezesa Krajowej Izby Gospodarczej. KIG obchodzi w tym roku 30-lecie swego istnienia.

Tym razem Turniej odbył się na pięknym i gościnnym polu golfowym First Warsaw Golf & Country Club w Rajszewie k. Warszawy. Jest to najstarszy w Polsce klub golfa, którego jednym z założycieli był zmarły niedawno znakomity reżyser i aktor oraz nasz kolega golfista Andrzej Strzelecki.

KIG OPEN 2020 cieszył się ogromnym zainteresowaniem. W turnieju wzięło udział 95 golfistów i golfistek. W tym roku start turnieju odbył się w formule „shot gun” – co oznacza, że wszystkie ekipy (flights) rozpoczęły grę o tej samej godzinie, a sygnałem do startu był wystrzał ze specjalnego sportowego pistoletu.

Turniej stał na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Wyniki zostały opublikowane na stronie Polskiego Związku Golfa – www.pzgolf.pl O nadzwyczajnej sportowej jakości turnieju świadczy fakt, że zwycięzca w głównej kategorii Bill Carey uzyskał wynik o 3 punkty lepszy niż par pola, tzn. pokonał 18 dołków w 69 uderzeniach (par pola wynosi 72).

Zwycięzcy otrzymali nagrody w formie statuetek oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez partnerów turnieju. Nagrody dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach wręczyli: Prezes Polskiego Związku Golfa Marek Michałowski oraz ze strony KIG dyrektor Biura Współpracy z Zagranicą, Amb. Jerzy Drożdż, inicjator i organizator tego wydarzenia.

Zakończenie KIG OPEN 2020 miało jeszcze jeden nadzwyczajny akcent. Ceremonia wręczenia nagród rozpoczęła się w kilka minut po historycznym zwycięstwie Igi Świątek w wielkoszlemowym turnieju tenisa na kortach Roland Garros w Paryżu.

W Turnieju udział wzięło wielu wybitnych golfistów, a wśród nich Mariusz Czerkawski, znakomity niegdyś hokeista i olimpijczyk – gość specjalny Dyplomatycznego Otwarcia Roku KIG 2020. Grali też przyjaciele turnieju Stephane Rauber oraz Tim Corcoran.

Głównym partnerem KIG OPEN 2020, podobnie jak w roku ubiegłym, był program „Przedsiębiorstwo Fair Play”. Wsparcia udzieliła także firma Konsul Trofea Sportowe oraz prywatnie Urszula i Jerzy Drożdż.

Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji turnieju należą się szefowi First Warsaw Golf & Country Club Nimrod Tavi, a także dyrektorowi Turnieju Eli Ptasińskiej i całej ekipie FWG&CC.

Wysokiemu poziomowi dorównała pogoda. Mieliśmy piękny słoneczny dzień.

Uczestnicy turnieju bardzo wysoko ocenili organizację turnieju, a także doskonałą kuchnię klubu (śniadanie i lunch dla golfistów i zaproszonych osób). Zawodnicy i przybyli goście zapewniali, iż w przyszłym roku znowu pojawią się na KIG OPEN. Z tym większą więc ochotą rozpoczynamy przygotowania do 7. edycji turnieju. Do zobaczenia w 2021 roku.