• A A A

III Ogólnopolski Kongres Meblarski "Polskie Meble - konkurencyjna Polska", 12.09.2018

10.08.2018

Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w III Ogólnopolskim Kongresie Meblarskim pt. „Polskie Meble – Konkurencyjna Polska”. Tegoroczny Kongres odbywał się będzie pod hasłem: Globalne Standardy – Globalna Konkurencja, a udział w nim zapowiedział Pan Paweł Chorąży – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju oraz Pan Bartłomiej Pawlak – Członek Zarządu ds. Finansów i Rozwoju Polskiego Funduszu Rozwoju.

Współorganizatorami wydarzenia są: Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Promedia. Powyższe wydarzenie nie odbyłoby się bez wsparcia i zaangażowania naszych Partnerów Strategicznych do których należą: ALLCOMP POLSKA, DZP, EGGER Polska, ILVA, INVENTAGE, STAUFEN oraz PFR.

Kongres odbędzie się 12 września 2018 roku o godzinie 9:30 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, podczas Targów DREMA, FURNICA oraz SOFAB 2018. Wybór miejsca nie jest przypadkowy, gdyż MTP jest instytucją, która miała ogromny wpływ na rozwój polskiego eksportu mebli. Co roku MTP gości coraz to większą liczbę wystawców meblowych oraz firm produkujących dla sektora meblarskiego prezentujących najnowsze propozycje rynkowe wśród kupców i zwiedzających z całego świata. Polska branża meblarska ma ogromne znaczenie dla polskiej gospodarki. Wartość produkcji sprzedanej mebli w 2016 roku przekroczyła poziom 42 mld zł a w 2017 roku wartość ta przekroczyła 46 mld zł. Zdaniem ekspertów w roku 2018 wartość produkcji sprzedanej może przekroczyć nawet 50 mld złotych, co będzie oznaczało kolejny rekord. W branży meblarskiej znajduje stałe zatrudnienie około 160 tysięcy osób.

Dane statystyczne wskazują, że w ostatnich latach w rankingu producentów awansowaliśmy z 10 miejsca na świecie na 3, a wyprzedzają nas jedynie tacy giganci jak Chiny oraz Niemcy (według danych dostępnych za rok 2017). Wierzymy w to, że powyższy Kongres będzie ogromnym wydarzeniem dla polskiego meblarstwa, które ma tak duże znaczenie dla rozwoju polskiej gospodarki. W załączeniu przesyłamy ulotkę zawierającą Agendę Kongresu.

Zgłoszenia do udziału w Kongresie prosimy przesyłać w terminie do 7 września 2018 roku na adres email: joanna.olenska@oigpm.org.pl oraz karolina.sobocinska@oigpm.org.pl

Program Kongresu: pobierz pdf

Do zobaczenia w Poznaniu!

Michał Strzelecki
Dyrektor Biura Izby

Powrót >