• A A A

Szkolenie: Własność intelektualna w startupie, 1 grudnia

26.11.2021

Centrum Kreatywności Targowa zaprasza w środę 1 grudnia, w godzinach 10:00-14:00 na darmowe szkolenie

Szkolenie: 1 grudnia 2021

Celem zajęć jest wyposażenie słuchaczy w zestaw umiejętności identyfikowania i zarządzania własnością intelektualną składającą się na ich przedsiębiorstwo.
Własność intelektualna to gałąź prawa, która zajmuje się ochroną jednych z najistotniejszych składników przedsiębiorstw, w szczególności start-up’ów – dóbr niematerialnych.
Znaki towarowe, prawa autorskie, patenty know-how, oprogramowanie to kluczowe dla działalności nowoczesnych start-upów elementy, które pozwalają na wzrost wartości przedsiębiorstw,
ale też ich wyróżnienie na rynku.

Podczas zajęć przedstawimy podstawowe zagadnienia teoretyczne, związane z ochroną IP. Zmierzymy się również z praktycznym podejściem do opracowania strategii zarządzania portfolio IP. Zwrócimy szczególną uwagę na ochronę marki na etapie jej kreowania, a także w toku jej obecności na rynku. Omówimy podstawowe zagadnienia w umowach przeniesienia praw, które umożliwią maksymalną ochronę praw autorskich do utworów.

Szkolenie poprowadzą: mec. Aleksandra Czubek oraz mec. Mateusz Hyży – doświadczeni prawnicy z Kancelarii SSW Pragmatic Solutions.

Harmonogram szkolenia:

10:00 – 10:45 – Powitanie – czym jest własność intelektualna? Denicje, podstawowe pojęcia. Najistotniejsze zagadnienia z perspektywy start’upu.
10:45 – 11:15 – Prawo autorskie: przedmioty ochrony. Oprogramowanie, projekty graczne, nazwa – jak zagwarantować bezpieczeństwo utworów w start’upie. NDA i tajemnica przedsiębiorstwa.
11:15 – 11:30 – Przerwa
11:30 – 12:15 – Znaki towarowe – prawidłowa i bezpieczna identykacja przedsiębiorstwa. Co może być znakiem towarowym i jak go chronić? Pierwsze kroki w ochronie prawnej oznaczeń przedsiębiorstw. Jak wybrać oznaczenie przedsiębiorstwa,
które posiada zdolność rejestracyjną? Praktyczny warsztat: wyszukiwanie zarejestrowanych oznaczeń.
12:15 – 13:00 – Umowy z kontrahentami, pracownikami, współpracownikami – o co powinniśmy zadbać konstruując umowę uwzględniającą przeniesienie praw IP?
13:00 – 13:15 – Przerwa
13:15 – 13:45 – Domeny internetowe – jako aktywo w przedsiębiorstwie, jak je chronić?
13:45 – 14:00 – Q&A

Sprawdź agendę szkolenia oraz informację o prowadzących

Partner szkolenia: SSW Pragmatic Solutions

Zajęcia prowadzone są online.
Zapisz się do Szkoły Kreatywności

Szkolenie jest realizowane w ramach Szkoły Kreatywności i bezpłatne dla jej uczestników i uczestniczek. Aby wziąć w nim udział, należy zapisać się do bezpłatnej Szkoły Kreatywności.

Sprawdź program Szkoły

Krajowa Izba Gospodarcza otrzymała dofinansowanie w ramach projektu POIR.03.04.00-14-0001/20 „Dotacja na kapitał obrotowy dla Krajowej Izby Gospodarczej”, w ramach działania 3.4 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.