TURCJA: spotkanie biznesowe polskich i tureckich firm sektora energetycznego, 25-26 stycznia

12.01.2023

Delegacja przedstawicieli tureckiego biznesu sektora energetycznego w Polsce

 

Uprzejmie informujemy, że w dniach 25 – 26 stycznia 2023 r. przebywać będzie w Warszawie delegacja przedstawicieli tureckiego biznesu,
reprezentujących sektor energetyczny.

Spotkanie biznesowe firm polskich i tureckich, w tym rozmowy networkingowe i bilateralne przedsiębiorców z obydwu krajów
odbędą się w dniu 26 stycznia br. (czwartek) w siedzibie Krajowej izby Gospodarczej:

Warszawa, ul. Trębacka 4, Sala konferencyjna 205 (II piętro).

Początek spotkania o godz. 9.30.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny.


 

Turcja od wielu lat pozostaje jednym z naszych najważniejszych i największych zagranicznych partnerów gospodarczych, a dwustronny potencjał handlowy, mimo gwałtownego wzrostu w ostatnich latach wciąż oferuje wiele możliwości do wykorzystania przez firmy z obydwu krajów. Niezależnie od bieżących utrudnień, wynikających z wojny w Ukrainie, kryzysu energetycznego w Europie, wysokiej inflacji w Turcji i wahań kursu walut, współpraca z Turcją pozostaje niezachwiana.

 


Skład delegacji tureckiej:

Kolin Construction Tourism Industry and Trade Inc.
Mr Devrim Kologlu
Dzięki konsekwentnemu i zrównoważonemu rozwojowi firmy, Kolin Construction osiąga równie wysoki wskaźnik sukcesu nie tylko w branży budowlanej i energetycznej, ale także w sektorach wydobywczym, przemysłowym i turystycznym. Kolin ma na swoim koncie wiele projektów budowlanych, w tym duże obiekty transportowe, takie jak autostrady, autostrady, wiadukty, linie kolejowe, metro, pociągi dużych prędkości i tunele, a także porty, tamy, nowoczesne systemy nawadniania, systemy oczyszczania, systemy transportu wody, budownictwo przeciwpowodziowe, kompleksy przemysłowe, warsztaty remontowo-konserwacyjne dla przemysłu ciężkiego, rurociągi, budownictwo użyteczności publicznej, hotele, szpitale, biurowce, obiekty wojskowe, projekty budowlano-mieszkaniowe, domy studenckie, obiekty socjalne, szkoły, energetykę, komunikację i transport, projektowanie.

OZER Conveyour Band Turizm ve San. Ve Tic. A.S.
Mr Merve Ozer Yilmaz
Jako grupa firm Ozerler Holding działamy w branży gumowej od lat 40-tych i rozpoczęliśmy tę działalność od produkcji gumowych butów i budek w Turcji pod markami Gislaved & Derby. W ramach grupy dział sektora gumowego nasza firma Ozerband stała się głównym producentem taśm przenośnikowych w Turcji. Jesteśmy jedynym producentem taśm przenośnikowych z linkami stalowymi w Turcji. Ponadto od 2005 roku rozszerzyliśmy nasze inwestycje na Kosowo, gdzie również produkujemy przenośniki taśmowe, pasy klinowe, techniczne elementy gumowe, tkaniny do przenośników taśmowych, kalosze i buty.

Zorlu Energy
Mr Nihat Turksever
Zorlu Enerji od 25 lat działa w różnych obszarach sektora energetycznego. W naszej działalności kierujemy się wieloletnim doświadczeniem połączonym z wysokimi wartościami korporacyjnymi, co wyróżnia nas na tle innych graczy w sektorze inżynierii, zaopatrzenia, budowy, zarządzania, konserwacji i napraw. Dostarczamy alternatywne rozwiązania energetyczne w każdej dziedzinie, od energii słonecznej po pojazdy elektryczne, elektrownie do jednostek ładujących, od opracowywania projektów po zarządzanie w obszarach wytwarzania energii elektrycznej, dystrybucji energii elektrycznej, sprzedaży i handlu energią elektryczną, dystrybucji gazu ziemnego, budowy elektrowni (inżynieria, zakupy, budownictwo – EPC), eksploatacja i konserwacja, handel panelami fotowoltaicznymi, inteligentne systemy, stacje ładowania EV. Wykorzystujemy naszą moc produkcyjną o dużej mocy, posiadamy wykwalifikowane zasoby ludzkie, dobrze zbilansowany portfel, różnorodność źródeł oraz zdolność tworzenia innowacyjnych rozwiązań, aby pozostać wiodącym elementem globalnej transformacji energetycznej.

Best A.S.
Mr Timur Ketene
BEST Contracting & Trade Co. (Elektrik Taahhut ve Ticaret A.S.) powstała w wyniku przejęcia AEG Genel Elektrik Turk A.S. przez Balikesir Elektromekanik Sanayi Tesisleri A.S. w 2010 roku. BEST Contracting & Trade Co. (Elektrik Taahhut ve Ticaret A.S.) koncentruje się na budowie obiektów elektroenergetycznych wysokich i bardzo wysokich napięć, w tym zakresie od momentu powstania BEST dostarcza rozwiązania „pod klucz” stacji elektroenergetycznych na różnych poziomach napięć, w tym 500kV, 400kV , 154kV, 132kV i 60kV na rynki krajowe i zagraniczne.

Beta Enerji ve Teknoloji A.S.
Mr Mahmut Sami Saka
Beta Energy Co., od wielu lat stawia sobie za cel specjalizację w sektorze Elektryczno-Elektromechanicznym, jest silną i szanowaną firmą technologiczną działającą w obszarze transformatorów mocy, rozdzielczych i uzwojeń specjalnych, w tym olejowych i suchych. Jej głównym obszarem działalności jest produkcja olejowych i suchych transformatorów rozdzielczych, transformatorów mocy i specjalnych transformatorów uzwojenia, z zachowaniem standardów jakościowych, konstrukcyjnych i produkcyjnych TSE, CE, SONCAP, ICMET, KEMA, TS 267, CEI/IEC 60076, BS 171, ANSI, ISO 17025, ISO90001, ISO14001, ISO18001, ISO50001 z miesięczną zdolnością produkcyjną 750 sztuk.Jesteśmy grupą firm z siedzibą w Turcji, zatrudniającą około 10 tysięcy pracowników i dysponującą przychodami przekraczającymi 3 miliardy USD. Świadczymy usługi w trzech różnych obszarach działalności: wytwarzanie energii odnawialnej, dystrybucja energii elektrycznej i produkcja żywności. Strategicznie chcemy rozszerzyć naszą działalność za granicą, szczególnie w zakresie produkcji energii odnawialnej.

Eksim Yatirim Holding A.S.
Mr Cagatay Ulker
Eksim od ponad dekady śledzi technologie energii odnawialnej, dążąc do przekształcenia potencjalnej energii wody i wiatru w Turcji z korzyścią dla społeczeństwa. Na dzień dzisiejszy całkowita moc portfela energii odnawialnej Eksim wynosi 874 MW, na co składają się 642 MW energii wiatrowej, 162 MW energii wodnej i 70 MW energii słonecznej.

Aksa Energy A.S.
Mr Hakan Tunali, Mr Coskun Turk
Aksa Energy, największy notowany na giełdzie niezależny producent energii elektrycznej w Turcji, jest globalną firmą energetyczną, która zakłada i obsługuje elektrownie na węgiel brunatny, gaz ziemny, olej opałowy i hydroelektrownie w Turkiye i za granicą. Elektrownie CCGT o mocy 900 MW w Antalyi, 740 MW CCGT w Uzbekistanie, 370 MW w Ghanie, 40 MW w Mali, 24 MW na Madagaskarze i 150 MW na Cyprze Północnym są nadal eksploatowane przez Aksa Energy. Aksa Energy jest jedną ze spółek grupy Kazanci Holding. Aktywna w biznesie wytwarzania energii IPP. Aksa Energy może finansować, planować, instalować i obsługiwać elektrownie CCGT Gas to power, HFO to Power oraz elektrownie odnawialne na całym świecie.

Kalyon Insaat San. Ve Tic. A.S.
Mr Asim Dincer, Mr Mehmet Tufan Korez, Mr Mehmet Yasir Koca
Firma Kalyon została założona w 1974 roku i przez lata stała się jednym z czołowych tureckich holdingów działających w różnych sektorach, w tym głównie w budownictwie i energetyce. Kalyon z powodzeniem zrealizował wiele mega projektów w różnych dziedzinach budownictwa, a mianowicie infrastruktury, autostrad i tras szybkiego ruchu, mostów, metra i kolei, lotnisk, wodociągów, oczyszczalni ścieków, rurociągów naftowych i gazowych, wieżowców, szpitali, kompleksów mieszkaniowych, stadionow, kompleksów handlowych itp. Kilka przykładów naszych inwestycji: Port lotniczy Stambuł, Turcja – podmorska linia przesyłowa wody na Cyprze Północnym (pierwsza na świecie podwodna linia przesyłowa wody podwieszona), zaawansowana biologiczna oczyszczalnia ścieków Atakoy (największa w Europie zaawansowana biologiczna oczyszczalnia ścieków), lądowe i morskie odcinki transanatolijskiego rurociągu gazu ziemnego które mogą być podświetlone. Kalyon jest również aktywny w programach koncesyjnych, w szczególności w projektach transportowych. Kalyon obsługuje obecnie dwie największe autostrady BOT w Turcji, a mianowicie północną autostradę Marmara i północną autostradę Morza Egejskiego. Kalyon jest również bardzo aktywny w sektorze energetycznym i inwestuje w elektrownie słoneczne, elektrownie wiatrowe, elektrownie wodne oraz pływającą jednostkę magazynowania i regazyfikacji. Kalyon obsługuje pierwszą w Turcji zintegrowaną fabrykę paneli fotowoltaicznych i obecnie rozwija jedną z największych elektrowni słonecznych na świecie oraz największą elektrownię wiatrową w Turcji.


Zachęcamy do udziału w spotkaniu i rozmów z najpoważniejszymi firmami tureckimi

  • Zainteresowanych udziałem w spotkaniu prosimy o przesłanie informacji na e-mail: mnowakowska@kig.pl
  • Kontakt telefoniczny: +48 506 118 375, 22 – 6309783
  • Prosimy o podanie nazwy/nazw firm tureckich, z którymi chcieliby Państwo zrealizować rozmowy bilateralne
  • Pytania prosimy kierować na adres: mnowakowska@kig.pl; tel. + 48 506 118 375

 

Krajowa Izba Gospodarcza otrzymała dofinansowanie w ramach projektu POIR.03.04.00-14-0001/20 „Dotacja na kapitał obrotowy dla Krajowej Izby Gospodarczej”, w ramach działania 3.4 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.