Tureccy producenci BULGUR w Warszawie,3 listopada 2022

31.10.2022

Spotkania z tureckimi producentami Bulgur w Novotel Warszawa Centrum

W najbliższy czwartek – 3 listopada – tureckie firmy producenckie BULGUR- zapraszają na spotkanie przedstawicieli hurtowych i detalicznych wszystkich sektorów związanych z żywnością.

Stronę turecką reprezentować będą przedstawiciele 7 czołowych firm:  MARSAH GIDA • KILICASLAN • KURTAYLAR BULGURSAN • ONERSAN GIDA • iPEK BULGUR • MES GIDA • 6TER TARIM URUNLERi

Spotkania odbędą się w godzinach: 09:30-12:30

Rejestracja: nalan@dem-co.com 


Turcja należy do jednych z ważniejszych partnerów Polski; zarówno w ujęciu strategicznym, jako sojusznik w ramach NATO; jak i gospodarczym. Do maja 2022 roku dwustronna wymiana gospodarcza wyniosła 4 miliardy euro. Do wybuchu pandemii obrót handlowy między Polską a Turcją stabilnie rósł w ujęciu rocznym. Obecnie bilans handlowy przemawia na korzyść Turcji, łącznie import z tego kraju stanowi 1,7% udziału w imporcie krajowym i osiąga wartość 17,7 miliona złotych. Eksport do Turcji to wartość zaledwie 9,8 miliona złotych.

Wśród głównych produktów eksportowanych do Turcji znajdują się: maszyny i urządzenia mechaniczne i elektryczne oraz ich części; pojazdy, samoloty, statki i inne środki transportu; metale nieszlachetne i artykuły z nich. O rynek turecki mogą jednak powalczyć przedstawiciele innych sektorów, w tym sektor spożywczy.

Krajowa Izba Gospodarcza otrzymała dofinansowanie w ramach projektu POIR.03.04.00-14-0001/20 „Dotacja na kapitał obrotowy dla Krajowej Izby Gospodarczej”, w ramach działania 3.4 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.