• A A A

TURNIEJ GOLFA O PUCHAR PREZESA KIG - KIG OPEN 2018

09.11.2018

Dobiega końca sezon gry w golfa zarówno w Polsce jak i w Europie. Kończy swój cykl rozgrywek w sezonie 2017/2018 European Tour – „Race to Dubai” (turnieje z udziałem najlepszych golfistów świata). Ostatni turniej z serii ET-R2D odbędzie się w Dubaju w dniach 15-18 listopada 2018.

Na polach golfowych w Polsce sezon kończy się turniejami z okazji 11 listopada – w tym roku szczególnie uroczystymi – w ramach obchodów 100.rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Wśród turniejów rozegranych w Polsce w 2018 roku trzeba wspomnieć o naszym sportowym wydarzeniu – Turnieju o Puchar Prezesa KIG – KIG OPEN 2018. Była to już 4ta jego edycja. Turniej zorganizowany został w dniu 22 września na polu Sierra Golf Club w Pętkowicach k/Wejherowa.

Patronat nad tegorocznym turniejem objęła Pani Irena Szewińska – Wielka Dama Polskiego Sportu oraz Prezes Polskiego Związku Golfa Pan Marek Michałowski. W związku ze śmiercią Pani Ireny Szewińskiej przed rozpoczęciem turnieju, aby oddać hołd wspaniałej Mistrzyni wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali specjalne wstążki, które umieszczone zostały na czapkach golfowych.

W zawodach wzięło udział kilkudziesięciu golfistów – wśród nich dyplomaci i biznesmeni – członkowie różnych polskich klubów golfowych. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Wyniki zostały opublikowane na stronie Polskiego Związku Golfa – www.pzgolf.pl

Nagrody dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach wręczyli: Prezes Sierra Golf Club Sebastian Magrian, ze strony KIG dyrektor BWzZ, Amb. Jerzy Drozdz, inicjator i organizator tego wydarzenia oraz dyrektor w Centrum Sportowo-Konferencyjnym Gniewino Dariusz Tokarski. Nagrody specjalne ufundowała firma Vivadental.

W turnieju wzięli udział, m.in. Ambasador Francji w Polsce Pierre Levy, Ambasador Indonezji w Polsce Peter Gontha oraz Ambasador Norwegii w Polsce Olav Myklebust.

Grali tez przyjaciele turnieju Stephane Rauber oraz Tim Corcoran.

Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji turnieju należą się Sierra Golf Club, Gminie Gniewino i osobiście Panu Zbigniewowi Walczakowi, Wójtowi Gminy Gniewino oraz partnerom wydarzenia: Centrum Sportowo-Konferencyjnemu Gniewino oraz firmom Vivadental i Konsul.

Wysokiemu poziomowi turnieju tym razem psikusa spłatała pogoda. Graliśmy w strugach deszczu i silnym wietrze (był to dzień słynnego załamania pogody). Mimo to dzielnie wytrwaliśmy do końca. Mam nadzieje, że kolejny turniej będzie „słoneczny”.

Zawodnicy i zaproszeni goście zapewniali, iż w przyszłym roku znowu pojawia się na KIG OPEN. A zatem do zobaczenia we wrześniu 2019!!!

Zdjęcia: Amb. Peter Gontha & Wojciech Drożdż