Ukraiński Związek Przemysłowców i Przedsiębiorców do rosyjskiego biznesu: Jeżeli dziś nie będziecie sprzeciwiać się wojnie - jutro wszystko stracicie

08.03.2022

Ukraiński Związek Przemysłowców i Przedsiębiorców (USPP) skierował odezwę do rosyjskiego biznesu

Anatolij Kinach – przewodniczący USPP zwrócił się z prośbą do Jacka Piechoty – Prezesa PUIG o upowszechnienie odezwy USPP w Polsce.

Ukraiński Związek Przemysłowców i Przedsiębiorców ( USPP) kieruje swój apel „do rosyjskiego biznesu, który jeszcze nie stracił kontaktu z rzeczywistością i odpowiedzialności”.
Wzywa: „natychmiast publicznie przedstawcie swoje stanowisko. Rosja najechała na niepodległe państwo, niszczy miasta, strzela do cywilów, dzieci, niszczy zabytki kultury, infrastrukturę przemysłową” .

„Jeżeli dziś nie będziecie sprzeciwiać się wojnie – jutro wszystko stracicie. Należy zrozumieć, że Rosja walczy nie tylko z Siłami Zbrojnymi Ukrainy, ale z całym narodem ukraińskim, który nikomu nie zagraża, ale do końca będzie bronić własnego prawa do decydowania o swoim losie, honorze, godności, integralności terytorialnej. Kapitulacji nie będzie!” – podkreślił prezes USPP Anatolij Kinach.

„Rosyjski biznes musi zjednoczyć się przeciwko wojnie, która niszczy, w tym przyszłość samej Rosji; zagraża istnieniu cywilizacji jako całości. Należy potępić zbrodnie przeciwko ludzkości, które popełniają rosyjscy wojskowi na Ukrainie, przekazać zwykłym Rosjanom prawdę o tym, co się dzieje, przełamać tarczę propagandy w społeczeństwie.

To powinien być jednolity, silny front w Federacji Rosyjskiej. Łączcie siły z wciąż jeszcze świadomymi organizacjami publicznymi, wychodźcie na protesty, nagrywajcie apele wideo, rozpowszechniajcie informacje. W ten sposób nie pozostaniecie milczącym obserwatorem lub, co gorsza, sojusznikiem krwawej wojny”.

 

Treść Apelu >>> TUTAJ

Krajowa Izba Gospodarcza otrzymała dofinansowanie w ramach projektu POIR.03.04.00-14-0001/20 „Dotacja na kapitał obrotowy dla Krajowej Izby Gospodarczej”, w ramach działania 3.4 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.