• A A A

Oferty firm zagranicznych

 • Incoterms® 2010

  Incoterms® 2010 to najnowsza wersja oficjalnych reguł Międzynarodowej Izby Handlowej do interpretacji terminów handlowych.

  logo_incoterms_2010
  Incoterms (międzynarodowe reguły handlu/warunki sprzedaży), uzgadniane i publikowane przez Międzynarodową Izbę Handlową (ICC) określają koszty, ryzyko i praktyczne aspekty przewozu towarów pomiędzy sprzedającym i kupującym.

  Treść Incoterms® 2010 została ostatecznie zatwierdzona przez centralę ICC w drugiej połowie września 2010 r. i weszła w życie 1 stycznia 2011 roku.

  Incoterms® 2010 w wersji polsko-angielskiej zostały wydane staraniem ICC Polska i na zasadzie porozumienia są dystrybuowane przez Krajową Izbę Gospodarczą.

  Formularz zamówienia na publikację Incoterms 2010: formularz
  (zamówienie będzie zrealizowane po otrzymaniu wypełnionego formularza zamówienia wraz z potwierdzeniem płatności).

  Kontakt
  Biuro Współpracy z Zagranicą
  Anna Derbin
  tel + 48 22 630 96 43
  fax + 48 22 828 41 99
  e-mail: aderbin@kig.pl

   

 • Więcej informacji znajdą Państwo w załączniku: pobierz tutaj

 • Honorowy Konsulat Malawi w Polsce zachęca do zapoznania się z zaproszeniem na forum biznesowe połączone z rozmowami B2B i G2B, które odbędzie się w Lilongwe 11 i 12 czerwca 2018 r.

  Więcej informacji można znaleźć w załączniku oraz na stronie www.mif.mw

 • Ambasada RP w Erywaniu zachęca do zapoznania się z ofertą dotyczącą możliwości udziału polskich podmiotów w przetargu na dostawę oraz instalację profili nawierzchni dróg (w tym również szkolenia) w ramach projektu realizowanego przez Bank Światowy i Rząd Armenii.

   

  Termin składania ofert upływa 26.02.2017 r.

   

  Więcej informacji znajdą Państwo w załączniku: pobierz tutaj

   

   

  Kontakt
  Monika Sasiak
  Biuro Współpracy z Zagranicą
  Tel. +48 22 630 97 23
  Fax +48 22 630 95 59
  e-mail: msasiak@kig.pl

 • Departament Współpracy Ekonomicznej Ministerstwa Spraw Zagranicznych uprzejmie informuje, że w związku z organizacją przez Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA) Wystawy Światowej EXPO 2020 (20 października 2020 r. – 10 kwietnia 2021 r.), istnieje możliwość wzięcia udziału polskich firm w przetargach związanych z przygotowaniem i realizacją Wystawy Światowej w Dubaju.

  Organizatorzy EXPO 2020 stworzyli jedną e-platformę dla zamówień publicznych, tj. eSourcing Portal (https://esource.expo2020dubai.ae), która umożliwia powszechny dostęp do ofert przetargowych (aktualnych i już zrealizowanych). System rejestracji został uproszczony w taki sposób, by dostawcy mogli wybrać jedną z trzech ścieżek rejestracji: dla MŚP (SMEs), pozostałych spółek (corporate) oraz osób prywatnych – konsultantów (individuals). Informacje o procedurze przetargowej (e-Sourcing Tendering Process), w tym: zasady przewodnie systemu zamówień publicznych EXPO 2020, prezentacja e-platformy, rodzaje rejestracji dostawcy oraz procedury przetargowe dostępne są na stronie:
  https://uae.trade.gov.pl/pl/expo-2020-dubai/209886,expo-2020-procurement-overview-.html

  W zamyśle organizatorów EXPO 2020, 20% wszystkich ofert będzie dostosowane do potrzeb MŚP (m.in. uproszczone procedury przetargowe, 30-dniowy okres płatności). Jak wynika z rozmów przeprowadzonych przez MSZ z organizatorami EXPO 2020, w latach 2018-2019 będą to głównie oferty skierowane do przedsiębiorstw z sektora usług i budownictwa.

  Należy zauważyć, że do końca 2017 r. na portalu zarejestrowało się jedynie 14 przedsiębiorstw z Polski, z czego 8 stanowią MŚP (z łącznej liczby ponad 19,000 tysięcy zarejestrowanych podmiotów ze 135 państw).

  Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do rejestracji na stronie: https://esource.expo2020dubai.ae

 • Uprzejmie informujemy, że firma Toplofikacia Sofia EAD ogłosiła przetarg na modernizację systemu produkcji i dystrybucji ciepła w Sofii (Bułgaria). Chodzi o zaprojektowanie, testowanie, uruchamianie nowej instalacji grzewczej w silniki tłokowe o łącznej mocy elektrycznej i cieplnej ca 20 MW. Projekt finansowany jest przez Kozloduy International Decommissioning Support Fund (KIDSF), należący do EBRD.

   

  Termin dla składania ofert mija 30 sierpnia  2017 r. o godz. 14 (czasu lokalnego).

   

  Link do strony z informacjami nt. przedmiotowego przetargu:

  http://www.ebrd.com/work-with-us/procurement/p-pn-170614a.html

   

  – Tender type: Project goods, works and services

  – Procurement ref. 8724-IFT-17149

  Project number: 17149

  Funding source: EBRD/KIDSF

   

  Dane kontaktowe:

  Executing agency:      Toplofikacia Sofia EAD

  Contact name:            Mr. Vassil Petrov

  Address:                       23, Jastrebetz Str., 1680 Sofia, Bułgaria

  Phone:                          +359 2 903 3118

  Fax :                               +359 2 859 9124

   

  E-mail:                        v.petrov@toplo.bg

 • W imieniu samorządu miasta Wilna oraz Ambasady RP w Wilnie informujemy o ogłoszeniu nowego przetargu na zakup 40 trolejbusów niskopodłogowych. Projekt warunków przetargu znajdziecie Państwo na stronie:

  http://cvpp.lt/index.php?option=com_vpt&theme=new&task=view&tender_id=346999

  8 czerwca br. o godz. 10.00 w Sali Rady (Tarybos salė) w budynku Samorządu m. Wilna (adres: Konstitucijos pr. 3, Wilno) odbędzie się spotkanie organizacyjne z udziałem władz samorządowych, które będzie jednocześnie doskonałą okazją do poznania wszelkich szczegółów dot. zamówienia i zaprezentowania własnej oferty. Zachęcamy Państwa do aktywnego udziału oraz zapewniamy wsparcie w zakresie tłumaczenia na miejscu, ponieważ spotkanie prowadzone będzie w j. litewskim.

  Dawid Tomaszewski
  II Sekretarz
  Wydział Polityczno-Ekonomiczny

  Ambasada RP w Wilnie

  Smėlio g. 20A, LT-10323 Wilno
  Telefon: (+370 5) 219 4716
  Faks: (+370 5) 219 47 47

  www.wilno.msz.gov.pl

  Ambasada RP w Wilnie: Facebook, Twitter

 • Informacja o przetargu – infrastruktura nawadniająca UGANDA
  Ministerstwo Wody i Środowiska Ugandy ogłosiło przetarg na budowę infrastruktury nawadniającej w kilku regionach kraju.
  W razie dalszych pytań, prośba o kontakt z chargé d’affaires Ambasady RP w Nairobi, p. Sergiuszem Wolskim Sergiusz.Wolski@msz.gov.pl

  Oferta – pobierz Pdf

 • Krajowa Izba Gospodarcza uprzejmie informuję o ogłoszeniu przetargu na zakup 12 midibusów do przewozu dzieci, dla miejskiego zakładu transportu Belgradu, Serbia.
  Finansowanie zakupu odbędzie się w ramach pożyczki udzielonej przez EBOR.

  Termin składania ofert upływa w poniedziałek, 05 grudnia 2016 r.

  Szczegóły ogłoszenia: http://www.ebrd.com/work-with-us/procurement/p-pn-161021c.html  

  Kontakt
  Monika Sasiak
  Biuro Współpracy z Zagranicą
  Tel. +48 22 630 97 23
  Fax +48 22 630 95 59
  e-mail: msasiak@kig.pl

 • Zachęcamy do zapoznania się z aktualnymi ofertami biznesowymi z Węgier.

   

  Internetowa platforma handlowa produktów żywnościowych

  Firma Supp.li spółka z o.o. z Węgier uruchamia witrynę handlu elektronicznego, która stworzona została, by ​​zakupy bezpośrednio od producentów żywnościowych produktów zarówno krajowych , jak i importowanych były łatwiejsze, szybsze, tańsze i bezpieczniejsze dla nabywców HORECA, detalistów i dystrybutorów.

  Witryna ma jednocześnie ułatwić producentom eksport ich produktów do innych krajów europejskich (a do roku 2018 także do Chin).

  System zarządza i automatyzuje wszystkie czynności związane z zawieraniem umów, wysyłką, płatnościami i fakturowaniem i zamyka transakcje w ciągu kilku godzin i dni.  Zazwyczaj trwa to kilka tygodni.

  Supp.li będzie dostępny w całej Europie, a później na całym świecie w celu ułatwienia eksportu produktów żywnościowych do państw UE i poza nią, do innych kontynentów. W ciągu najbliższych kilku tygodni zostanie uruchomiony pilotażowy test systemu pomiędzy Polską a Węgrami.

  Schemat działania systemu: Pobierz pdf

  W razie zainteresowania uprzejmie prosimy o bezpośredni kontakt z Prezesem firmy:

  Pan Zsolt Balog

  zsolt@supp.li | +36 31 782 6909 | +48 733 222 738 | Skype: z.balog

  Supp.li Kft. | 5000 Szolnok, Puskás Tivadar körút 14. fszt. 2.

  Spółka Mediwel Kft. została założona w roku 2008 w celu udostępnienia na rynku węgierskim osobom, które interesują się zdrowiem, produktów firmy OTO z Singapuru, służących zachowaniu zdrowia oraz do terapii dynamicznej i formujących sylwetkę. Firma, jako zwolennik działań prozdrowotnych oraz rehabilitacji, wybrała profesjonalne produkty OTO Bodycare, ponieważ mający 30-letnią przeszłość i doświadczenie w biologii medycznej gigant rynkowy tworzy produkty innowacyjne, wspomagające zachowanie zdrowia i zapewniające lepsze samopoczucie, łącząc elementy tradycyjnych medycyn wschodnich z rewolucyjnie nowymi technologiami zachodnimi.

  W wyniku niesłabnącego zainteresowania i popytu na produkty właściciele Mediwel Kft. zdecydowali się na rozbudowę firmy i w roku 2014 w Europie Środkowej otworzyli w Polsce spółkę zależną pod nazwą Mediwel Polska, jako wyłącznego dystrybutora OTO Bodycare.

  Spółka zależna w znacznym stopniu przekroczyła budżet przeznaczony na wprowadzenie jej na rynek i nawet po upływie półtora roku nie była w stanie sprostać zadaniu samofinansowania. Dlatego spółka dominująca (częściowo) zawiesiła działalność, jednak strona internetowa i sklep internetowy nadal działają, bowiem do dnia dzisiejszego notuje popyt, jednak ich utrzymaniem zajmuje się spółka dominująca, a zamówienia są realizowane z Węgier.

  Firma Mediwel Kft. poszukuje w Polsce partnera – dystrybutora o podobnym profilu lub przedsiębiorcy, który podejmie się prowadzenia Mediwel Polska i jest skłonny zainwestować pewną kwotę w ponowne uruchomienie firmy.

  Kontakt:
  Judit Nepessy
  Email: judit.nepessy@mediwel.hu
  Telefon: +36 30 779 40 70
  Web: www.mediwel.hu

  Prezentacja produktów:

  1. FLABéLOS – urządzenie do terapii dynamicznej, kształtowania sylwetki;
  2. SPORT FLABéLOS – innowacyjne urządzenie domowe do ćwiczeń;
  3. OTO Chili – architekt mięśni brzucha;
  4. OTO e-Shape – urządzenie do kształtowania sylwetki, miejscowego spalania tkanki tłuszczowej;
  5. OTO Adore Foot – inteligentne urządzenie do masażu;
  6. OTO Electro Therapad – elektrostymulator terapeutyczny do nerwów i mięśni, zmniejszające ból urządzenie uzupełniające do terapii osób chorych na cukrzycę;
  7. OTO Swing – urządzenie do fizykoterapii, przede wszystkim do terapii osób chorych unieruchomionych i z chorobami kręgosłupa;

  Potencjał rynkowy

  Wyniki badań przeprowadzonych w dwóch kolejnych latach na reprezentacyjnej próbie 1200 osób oraz dane sprzedaży produktów w ciągu kolejnych lat potwierdzają fakt, że kupujący z roku na rok coraz bardziej świadomie wybierają i dokonują zakupów, a zwłaszcza, jeśli chodzi o ich zdrowie, gdyż obecnie nie tylko w związku z chorobą są skłonni zainwestować we własne samopoczucie, lecz zwracają także uwagę na prewencję. Większość osób zwracających uwagę na zdrowie preferuje terapie bez leków i ingerencji, dlatego stale powiększa się rynek produktów wspomagających zachowanie zdrowia, takich, jak dystrybuowane także przez Mediwel. W dodatku krzywa życia takich produktów jest znacznie dłuższa, niż produktów ad-hoc, pojawiających się zgodnie z aktualnymi trendami. A to zawdzięczamy także faktowi, że Mediwel, oprócz komunikacji marketingowej, szczególną uwagę zwraca również na edukację.

  Dlasze szczegóły w prezentacji.

  Kontakt:
  Aneta Dąbrowska
  Krajowa Izba Gospodarcza
  Tel.: 022 630 96 13
  bwzz@kig.pl

 • Zachęcamy do zapoznania się z ofertami biznesowymi ze Słowacji.

  Firma Bonfiglioli Slovakia s.r.o nawiąże współpracę z polskimi producentami z następujących branż:

  1. odlewnictwo metalu i aluminium (żeliwo sferoidalne oraz szare);
  2. producenci komponentów (koła i przekładnie zębate, wały napędowe) dla obrabiarek CNC (numerycznych).

  Kontakt:

  Radovan Jankovic
  Purchasing Area Manager East Europe
  BU Industrial and Photovoltaic

  Bonfiglioli Slovakia, s.r.o.
  tel. +421 42 430 75 46
  fax +421 42 430 75 89
  mob +421 911 926 887
  www.bonfiglioli.com

  Natalia Wysocka
  Biuro Współpracy z Zagranicą
  tel. 22 630 96 13
  fax. 22 630 95 59
  e-mail: nwysocka@kig.pl

 • Zachęcamy do zapoznania się z ofertami biznesowymi z Estonii.

  go_swift

  Estońska firma Go Swift z branży Inteligentnych Systemów Transportowych, oferująca rozwiązania w transporcie tzw. system zarządzania kolejką w przekraczaniu granicy, poszukuje partnera/przedstawiciela w Polsce.

  Wymagania dla partnera polskiego:

  1. wiedza i doświadczenie z branży Inteligentnych Systemów Transportowych;
  2. doświadczenie w kontaktach z klientami w tym również przedstawicielami  administracji rządowej;
  3. biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie;
  4. gotowość do częstych delegacji (na terenie Polski i Estonii).

  Wymagania pożądane:

  1. widza na temat branży ICT;
  2. doświadczenie w zamówieniach publicznych.

  Więcej informacji: www.gosfift.eu

  Film Go Swift 

  Kontakt:

  Pan Jaan Oruass
  Sales Manager
  e-mail: Jaan.Oruaas@goswift.eu
  tel. +372 505 4909
  GO Swift Ltd
  Maealuse 2/12
  12618
  Talinn, Estonia

  Natalia Wysocka
  Biuro Współpracy z Zagranicą
  Tel. 22 630 96 13
  e-mail: nwysocka@kig.pl

   

 • Zachęcamy do zapoznania się z aktualnymi ofertami biznesowymi z Ukrainy.

  Tabor kolejowy „Dnieprospecmasz”

  Ambasada Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej proponuje zapoznać się z propozycją komercyjną Ukraińskiej firmy. Ukraińska firma „Dnieprospecmasz” produkuje oraz naprawia specjalny tabor kolejowy. Tabor kolejowy „Dnieprospecmasz” produkuje dla taboru kolejowego tory o szerokości 1520 mm., ale w przypadku życzenia klienta oraz większych zamówień możliwe jest dopasowanie techniki dla toru o szerokości 1435 mm.

  Zapraszamy zainteresowanych do kontaktu.

  Szczegóły: www.dsmash.com

  Kontakt:
  Ruslan Majkow
  +380 (50) 453 77 88
  +380 (67) 694 77 88

  Ukraińska firma „Internacjonalnyj Torgowyj Serwis” poszukuje polskich producentów ogórków konserwowych i cebuli smażonej.

  W imieniu Krajowej Izby Gospodarczej uprzejmie informujemy, iż do Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Kijowie zwrócili się przedstawiciele ukraińskiej firmy „Internacjonalnyj Torgowyj Serwis” poszukujący polskich producentów ogórków konserwowych oraz cebuli smażonej w celu zakupu tych produktów dla sieci fast food.

  Kontakt:

  Dmytro Ignatjew
  Tel. +38 044 359 0690, +38 044359 0691
  e-mail: import@intradeserv.com.ua

  Monika Sasiak
  tel. 22 630 97 23
  e-mail: msasiak@kig.pl

  Oferta inwestycyjna obwód Dniepropietrowski – Ukraina

  W imieniu Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Kijowie uprzejmie informujemy, iż do Wydziału zwrócili się przedstawiciele Dniepropietrowskiej Rady Obwodowej z prośbą o przekazanie informacji o regionie (informacja w języku angielskim w załączeniu) i planowanych do realizacji na terytorium w/w obwodu projektów inwestycyjnych. Ze szczegółową informacją na temat oferty inwestycyjnej regionu można zapoznać się na stronie internetowej Dniepropietrowskiej Regionalnej Agencji ds. Inwestycji: www.dia.dp.ua

  Kontakt:

  Monika Sasiak
  tel. 22 630 97 23
  e-mail: msasiak@kig.pl

  Współpraca ukraiński wykwalifikowany personel spawalniczy

  W imieniu Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Kijowie informujemy, iż przedstawiciele konsorcjum złożonego z polskiej firmy „Dryps Consulting” oraz z ukraińskiej firmy „TOV TDS” zgłosili się z ofertą nawiązania współpracy w zakresie dostarczania wykwalifikowanego personelu ukraińskich spawaczy do pracy w polskich przedsiębiorstwach na warunkach umowy outstaffingu.

  Więcej informacji znajdą Państwo w załączeniu.

  Kontakt:
  Monika Sasiak
  Krajowa Izba Gospodarcza
  tel.22 630 97 23
  e-mail: msasiak@kig.pl

  Oferta współpracy Generalny Fundusz Rezerwowy Reform i Przemysłu

  Uprzejmie informujemy, iż za pośrednictwem Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Kijowie do Krajowej izby Gospodarczej zwrócili się przedstawiciele ukraińskiego przedsiębiorstwa „Generalny Fundusz Rezerwowy Reform i Przemysłu” Sp. z o.o. zajmujący się poszukiwaniem inwestorów w zakresie budownictwa i odbudowy przedsiębiorstw prywatnych na Ukrainie, pośrednictwem finansowym, prowadzeniem konsultacji, etc. Wyrazili oni chęć nawiązania współpracy z potencjalnymi inwestorami z Polski, przedsiębiorcami z sektora rolnego oraz bankami w zakresie finansowania oraz wymiany doświadczeniem w zakresie projektów odbudowy i budownictwa przedsiębiorstw rolniczych, produkcji i przetwórstwa warzyw i owoców, mleka, zbóż itp.

  W razie potrzeby uzyskania dodatkowych informacji na temat w/w zapytania prosimy o bezpośredni kontakt z przedstawicielami w/w organizacji lub z nami.

  Kontakt:
  Dyrektor Generalny
  p. Wasyl Afanasjew
  Tel. +380 (50) 207 14 43, +380 (67) 459 69 74
  e-mail: aafanasiev-grfri@hotmail.com

  Monika Sasiak
  Biuro Współpracy z Zagranicą
  Krajowa Izba Gospodarcza
  Tel. 22 630 97 23
  e-mail: msasiak@kig.pl

  Instytucja państwowa „Kirowogradzki Regionalne Centrum Inwestycji i Rozwoju” poszukuje inwestorów do wspierania trwałego wzrostu gospodarczego obwodu Kirowogradzkiego

  Strategiczne dla gospodarki obwodu są projekty w sektorach takich jak agrobiznes, energetyka alternatywna, zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków, ogrzewanie, inżynieria mechaniczna.

  Krótki opis projektów inwestycyjnych, które są priorytetem dla regionu Kirowogradzkiego, opis gruntów i obiektów przemysłowych, które mogą być wykorzystywane do projektów Greenfield i Brownfield, można oglądać online www.investkr.gov.ua.

  Kontakt:
  Monika Sasiak
  Biuro Współpracy z Zagranica KIG
  tel. 22 630 97 23
  e-mail: msasiak@kig.pl

  Kirowogradzki Regionalne
  Centrum Inwestycji i Rozwoju
  pl. Kirowa 1
  25022 Kirowograd
  Ukraina
  tel/fax: +380 522 24 06 84
  e-mail: kirov.rc@gmail.com
  Dyrektor Centrum Kirowogradzkiego: Maksym Kolle

   

   

   

 • Zachęcamy do zapoznania się z aktualnymi ofertami biznesowymi z Gruzji.

  Uprzejmie informujemy, że oficjalne informacje Ambasady Gruzji dot. działań biznesowych na terenach Abchazji oraz Osetii Południowej można znaleźć tutaj.

  Kontakt:
  Ambasada Gruzji
  ul. Berneńska 6
  03-978 Warszawa
  tel: 22 616 62 21
  fax: 22 616 62 26

  „Natura Tea” – wysokiej jakości naturalne i ekologiczne produkty

  Gruzińska firma „Natura Tea” produkująca wysokiej jakości naturalne i ekologiczne produkty, poszukuje partnerów w Polsce, w celu wprowadzenia swojej produkcji na rynek europejski.

  Gruzja jest już 4 największym producentem herbaty na świecie. Herbata gruzińska jest znana z autentycznego i ekskluzywnego aromatu oraz różnorodnych walorów smakowych.

  Poniżej znajdą Państwo certyfikat firmy oraz prezentacje z wszystkimi niezbędnymi informacjami.

  Prezentacja

  Certyfikat

  Kontakt
  Monika Sasiak
  Biuro Współpracy z Zagranicą KIG
  tel. 22 630 97 23
  e-mail: msasiak@kig.pl

 • Zapraszamy do zapoznania się z biuletynem Izby Przemysłowo-Handlowej Rumunii, w którym znajdą Państwo aktualne informacje nt. rumuńskiej gospodarki a także oferty rumuńskich firm.Biuletyn: Pobierz pdf

  Kontakt
  Anna Derbin
  Foreign Relations Department
  Tel. +48 22 630 96 43
  Mobile: +48 506 241 636
  Fax. +48 22 630 99 15

 • Zachęcamy do zapoznania się z ofertami biznesowymi z Federacji Izraelskich Izb Handlowych.

  Oferty: pobierz tutaj

  logo-ficc

  Kontakt

  Ewa Mieleszkiewicz
  Foreign Relations Department
  Tel. +48 22 630 98 37
  emieleszkiewicz@kig.pl

  Ms. Limor Shumacher
  Business Development Executive
  Tel. +972-72-2211704
  Fax. +972-3-5619027
  limors@chamber.org.il

  www.chamber.org.il