Webinar: Gospodarka obiegu zamkniętego. Zbuduj strategię firmy z pełnym dofinansowaniem! [16.07.2024]

04.07.2024

Krajowa Izba Gospodarcza i Stratego – Doradztwo Europejskie zapraszają na kolejne bezpłatne webinarium dotyczące zrównoważonego rozwoju. Tym razem porozmawiamy o jednym z trudniejszych tematów, czyli o gospodarce obiegu zamkniętego. Nasi eksperci nie tylko przybliżą praktyczne założenia GOZ, ale również wskażą, w jaki sposób pozyskać finansowanie na zbudowanie strategii i jej wdrożenie. Już 16 lipca weź udział w spotkaniu z naszymi ekspertami!

 

Gospodarka o obiegu zamkniętym jest istotnym elementem działań ESG. Jest to model produkcji i konsumpcji, który polega na dzieleniu się, pożyczaniu, ponownym użyciu, naprawie, odnawianiu i recyklingu istniejących materiałów i produktów tak długo, jak to możliwe. W ten sposób wydłuża się cykl życia produktów. W praktyce oznacza to ograniczenie odpadów do minimum. Kiedy cykl życia produktu dobiega końca, surowce i odpady, które z niego pochodzą, powinny zostać w gospodarce, dzięki recyklingowi. Można je z powodzeniem wykorzystać ponownie, tworząc w ten sposób dodatkową wartość.

Kiedy i gdzie:

Prelegenci:

  • Jolanta Okońska – Kubica – Przewodnicząca Komitetu ds. ESG
  • Rafał Tenerowicz – Stratego Doradztwo Europejskie
  • Kamil Hyszka – Krajowa Izba Gospodarcza

 

Webinar stanowi idealną platformę do zdobycia rzetelnej wiedzy na temat Gospodarki o Obiegu Zamkniętym (GOZ) i jej praktycznej implementacji. Doświadczeni eksperci przekażą Państwu cenne wskazówki i zaprezentują przykłady wdrożenia GOZ w firmach, przyczyniając się tym samym do ochrony środowiska. To wyjątkowa okazja na pogłębienie wiedzy o gospodarce o obiegu zamkniętym i poznanie korzyści, jakie niesie ona dla biznesu i dla otaczającego nas świata.

 

Na spotkaniu z naszymi ekspertami z zakresu gospodarki obiegu zamkniętego i projektów:

  • Dowiesz się czym jest gospodarka obiegu zamkniętego i co zyskasz wdrażając GOZ w swojej organizacji
  • Poznasz praktyczne wyzwania związane z przygotowaniem strategii GOZ
  • Zrozumiesz w jaki sposób pozyskać finansowanie na realizacje tego projektu
  • Dowiesz się jak otrzymać dofinansowanie na projekty GOZ w ramach funduszy z KPO
  • Poznasz jakie są założenia programu grantowego PARP
  • Dowiesz się jak przy pogotować wniosek do konkursu grantowego PARP
  • Będziesz miał możliwość zadania pytań naszym ekspertom.

Udział w webinarze jest bezpłatny!

Zarejestruj się już dziś i zdobądź cenną wiedzę, która pomoże Ci wdrożyć GOZ w Twojej firmie!

 


Szukasz dofinansowania dla swojej firmy?

Sprawdź koniecznie zakładkę z projektami unijnymi dedykowanymi MŚP! Znajdziesz tam wiele możliwości rozwoju swojego biznesu, m.in.: inwestycje w nowe technologie, rozwój produktu, wdrażanie innowacji i wiele innych. Dodatkowo – współpracując z KIG masz pewność, że Twój projekt jest w rękach doświadczonych ekspertów > sprawdź >>> tutaj

Krajowa Izba Gospodarcza otrzymała dofinansowanie w ramach projektu POIR.03.04.00-14-0001/20 „Dotacja na kapitał obrotowy dla Krajowej Izby Gospodarczej”, w ramach działania 3.4 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.