[WEBINAR] Rynek Internetowy drogą dla zwiększenia wymiany handlowej pomiędzy Polską a Malezją, 30 listopada

22.11.2021

MATRADE – Narodowa Agencja Promocji Eksportu Malezji przy Ambasadzie Malezji w Polsce i Krajowa Izba Gospodarcza zapraszają do udziału w webinarium

webinar
Webinar „Rynek Internetowy drogą dla zwiększenia wymiany handlowej pomiędzy Polską a Malezją” odbędzie się 30.11.2021 godz 9.30 (czasu polskiego).
E-commerce coraz silniej wkracza w nasze życie a pandemia znacznie przyspieszyła ten proces . Sprzedaż on- line już obecnie stanowi 14% udziału w wartości sprzedaży detalicznej w Polsce .
Wg analiz w ciągu najbliższych pięciu lat  wartość polskiego rynku internetowego osiągnie poziom 162 mld zł., co daje średni wzrost o 12% w scali roku . Przewiduje się, ze najszybciej będzie rosła sprzedaż produktów spożywczych oraz w sektorze zdrowia, mody oraz urody.

Podobne zachowania z dużo większa intensywnością zachodzą w krajach ASEAN-u. Malezja w ubiegłym roku zanotowała wzrost sprzedaży internetowej na poziomie 21.8% w skali roku. Również znaczny wzrost sprzedaży konsumenckiej wśród Malezyjczyków wraz z dużą liczbą posiadanych urządzeń mobilnych ( 144 szt  na 100 mieszkańców) daje perspektywę znacznie szybszego zwiększenie udziału e-commerce w handlu detalicznym i usługach w tym kraju.

Aby dowiedzieć się więcej o możliwościach jakie niesie  rynek e-commerce w Malezji dołącz do naszego webinarium, podczas którego dowiesz się o

  • specyfice rynku e-commerce w Malezji
  • najpopularniejszych platformach dla handlu detalicznego w Malezji oraz jak się na nich znaleźć
  • dlaczego rynek malezyjski jest ważny dla handlu -e commerce w regionie

Webinar odbędzie się 30 listopada br. o godz. 9.30 i będzie prowadzone w języku angielskim.
Udział w webinarium  jest bezpłatny i możliwy po uprzedniej rejestracji pod pod linkiem do dnia 29.listopada br.

W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt:

Katarzyna Kaniewska
Biuro Współpracy z Zagranicą
22 630 97 07
kkaniewska@kig.pl

 

 

 

Krajowa Izba Gospodarcza otrzymała dofinansowanie w ramach projektu POIR.03.04.00-14-0001/20 „Dotacja na kapitał obrotowy dla Krajowej Izby Gospodarczej”, w ramach działania 3.4 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.