• A A A

Wiceprezes, Dyrektor Generalny KIG Marek Kłoczko wybrany Wiceprezesem EUROCHAMBRES

19.10.2016

Wiceprezes Dyrektor Generalny Krajowej Izby Gospodarczej Marek Kłoczko został wiceprezesem Stowarzyszenia Europejskich Izb Handlu i Przemysłu EUROCHAMBRES. Wyboru dokonali uczestnicy plenarnego zgromadzenia Rady Dyrektorów, które odbyło się w piątek 13 października w Brukseli.
Wiceprezes KIG został jednym z sześciu wiceprezesów EUROCHAMBRES, obok przedstawicieli izb gospodarczych z Francji, Włoch, Austrii, Hiszpanii i Turcji.

Stowarzyszenie Europejskich Izb Handlu i Przemysłu EUROCHAMBRES reprezentuje 45 narodowych organizacji, które tworzą sieć 2 tys. regionalnych oraz lokalnych izb, liczących ponad 20  milionów firm i zatrudniających dziesiątki milionów pracowników, głównie w krajach członkowskich UE. Siedziba organizacji mieści się w Brukseli. Misją EUROCHAMBRES jest  reprezentowanie i promowanie europejskich izb handlowych. Organizacja pośredniczy m.in. w kontaktach biznesu z instytucjami europejskimi. Jednym z jej konkretnych zadań jest rozwijanie europejskiej sieci usług dla przedsiębiorstw.

Kontakt
Monika Sasiak
Delegat EUROCHAMBRES
22 630 97 23
msasiak@kig.pl