• A A A

Wręczono nagrody biznesowe Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej

06.07.2022

Nagrody biznesowe Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej – wręczone! Gratulujemy Laureatom!

 

Ponad 200 biznesmenów, samorządowców, ekspertów ds. gospodarki wzięło udział w Bialskim Kongresie Przedsiębiorczości, który odbył się 27 czerwca w Akademii Bialskiej Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Głównym wydarzeniem było wręczenie nagród biznesowych Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej, która zorganizowała wydarzenie wspólnie z bialską uczelnią.

Jesteśmy niezwykle zadowoleni z Kongresu. Mam nadzieję, że przygotowaliśmy fundamenty pod dalszy rozwój naszego wspólnego domu, południowego Podlasia leżącego w trójkącie województw lubelskiego, mazowieckiego i podlaskiego. Setki przedsiębiorców i samorządowców, ciekawe debaty i wymiana poglądów, to wszystko daje nadzieję, że nasz region będzie się dynamiczniej rozwijał. Polska wschodnia potrzebuje planów rozwojowych, ale nie powinny one sprowadzać się wyłącznie do i tak radzących sobie dobrze dużych centrów metropolitarnych, czyli Rzeszowa Lublina czy Białegostoku. Biała Podlaska nie może być pomijana na mapie inwestycji, przede wszystkim infrastrukturalnych – podsumował Jarosław Łepecki, prezes Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej.


Główną osią tematyczną Kongresu były planowane inwestycje infrastrukturalne w regionie – budowa Autostrady A2 do granicy polsko-białoruskiej, a także rozbudowa węzła kolejowego w Małaszewiczach – kluczowego miejsca przeładunkowego na potrzeby Nowego Jedwabnego Szlaku, biegnącego z Chin, przez Polskę na Zachód. Uczestnicy debatowali na temat sytuacji gospodarczej, w kontekście wysokiej inflacji, rosnących kosztów energii oraz wojny w Ukrainie.

Wydarzeniem Kongresu było wręczenie nagród biznesowych Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej – dla wyróżniających się przedsiębiorców i firm z regionu Południowego Podlasia. Nagrody wręczyli:

  • Przewodnicząca Kapituły Magdalena Jaworska-Kucharczuk, wiceprezes Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej
  • Prezes Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej Jarosław Łepecki
  • Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk
  • Rektor Akademii Bialskiej Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II prof. dr hab. Jerzy Nitychoruk

Laureaci konkursu – Nagroda Biznesowa BPIG – Edycja X – za 2021 rok:

  • W kategorii „Udany Start” nagrodę otrzymała Pani Dominika Maksymiuk, Domisiowe Słodkości

Dominika Maksymiuk, prowadzi Domisiowe Słodkości – produkcję wykwintnych tortów, pysznych wypieków ciast i organizację słodkich stołów. Firma mieści się w Dworku Woskrzenice, w którym Dominika Maksymiuk prowadzi cukiernię, a mąż Filip restaurację i hotel, organizowane są w Dworku wesela i imprezy komercyjne, również w olbrzymim namiocie w ogrodzie. Domisiowe Słodkości ruszyły latem 2019 roku i był to zdecydowanie “Udany Start”.

  • W kategorii „Innowacyjna Firma” nagrodę otrzymała firma ALUTEAM Polska Sp. z o.o.

Zakład AluTeam Polska w Białej Podlaskiej istnieje od 1995 roku i jest częścią niemieckiej grupy przedsiębiorstw. Produkuje zestawy montażowe nadwozi do samochodów i przyczep, głównie na eksport. AluTeam wybudował w Białej Podlaskiej nowoczesną halę produkcyjną, inwestując 90 mln złotych ze środków własnych. Firma uruchomiła produkcję płyt warstwowych do motoryzacji według najnowocześniejszej technologii. Zastosowano automatyczną linię do cięcia i wykonania powłok zewnętrznych. Całość jest sterowana przez centralną jednostkę, która określa wszystkie parametry procesu. Firma rozwija model automatyzacji i robotyzacji produkcji. Nagrodę odebrał Pan Dariusz Karpiński, prezes zarządu AluTeam Polska Sp. z o.o.

  • W kategorii „Lider Przedsiębiorczości” nagrodę otrzymał Dariusz Hordejuk, BAKKALVITA

Dariusz Hordejuk stworzył firmę Bakkalvita. To importer orzechów, owoców suszonych i ziaren, oraz producent past orzechowych. Firma działa głównie w obszarze sprzedaży hurtowej. Dariusz Hordejuk, jako twórca Bakkalvity, miał z pewnością wiele… twardych orzechów do zgryzienia, ale, że ze wszystkimi wyzwaniami sobie poradził, nadszedł czas na nagrodę – Dariusz Hordejuk z Bakkalvity został “Liderem Przedsiębiorczości 2021”.

  • W kategorii „Przedsiębiorca Roku” nagrodę otrzymał Mirosław Smulczyński prezes CL Europort Sp. z o.o.

Prezes Zarządu CL Europort Sp. z o.o. Mirosław Smulczyński jest menedżerem z dużym doświadczeniem w zarządzaniu i optymalizacji procesów w transporcie kolejowym i logistyce. Prezesem CL Europort z siedzibą w Małaszewiczach jest od 2017 roku. Za rządów Pana Mirosława Smulczyńskiego, liczba obsługiwanych TEU (kontenerów) w Małaszewiczach wzrosła z 85 tysięcy w 2017 roku do 257 tys. w roku ubiegłym. Obecnie Spółka obsługuje średnio co trzeci pociąg kontenerowy w ramach Nowego Jedwabnego Szlaku, biegnącego przez kolejowe przejście graniczne Brześć – Terespol i pełni w tym projekcie logistycznym znacząca rolę. W przyszłości planowane są kolejne inwestycje, które przyczynią się do zwiększenia potencjału przeładunkowego terminala. Ciekawostką jest fakt, że Pan Mirosław Smulczyński nie wiedział, że jego współpracownicy zgłosili go do nagrody “Przedsiębiorca Roku”. To miała być niespodzianka!


Kontakt

Bialskopodlaska Izba Gospodarcza
Brzeska 1 lok. 7
21-500 Biała Podlaska
tel. 83 342 46 68

 

 

Krajowa Izba Gospodarcza otrzymała dofinansowanie w ramach projektu POIR.03.04.00-14-0001/20 „Dotacja na kapitał obrotowy dla Krajowej Izby Gospodarczej”, w ramach działania 3.4 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.