XI Kongres Polska Chemia: Przyszłość chemii w europejskim krajobrazie przemysłowym [6-7.06.2024]

17.05.2024

W dniach 6-7 czerwca 2024 r. w Airport Hotel Okęcie w Warszawie odbędzie się organizowany przez Polską Izbę Przemysłu Chemicznego – XI Kongres Polska Chemia

Polska Chemia

XI Kongres Polska Chemia to nie tylko konferencja – to platforma wymiany wiedzy, doświadczeń i budowania relacji!

  • Poznaj najnowsze trendy i innowacje w przemyśle chemicznym
  • Odkryj nowe technologie i materiały o kluczowym znaczeniu dla przyszłości branży
  • Weź udział w panelach dyskusyjnych i sesjach networkingowych z udziałem ekspertów
  • Nawiązuj kontakty biznesowe z przedstawicielami polskich i zagranicznych firm
  • Dowiedz się więcej o wyzwaniach i możliwościach stojących przed przemysłem chemicznym w Europie

 

Wydarzenie zgromadzi czołowych przedstawicieli sektora chemicznego, naukowców, przedsiębiorców oraz decydentów politycznych, aby omówić przyszłość przemysłu chemicznego w kontekście nowych wyzwań i możliwości, które niesie ze sobą dynamicznie zmieniający się europejski i globalny krajobraz przemysłowy.

Tegoroczna edycja Kongresu to podobnie jak w ubiegłym roku – dwie sceny. Tym razem będzie to tzw. duża scena, na której zaplanowano 10 paneli dyskusyjnych oraz scena expo, gdzie równolegle będą odbywać się prelekcje, prezentacje oraz rozmowy eksperckie w formacie 1×1 lub 2×1. Druga scena będzie otwarta na rozbudowaną strefę expo, gdzie wystawcy będą mieli możliwość prezentacji swoich najnowszych produktów i technologii.

 

XI edycja Kongresu będzie skupiona wokół pięciu obszarów tematycznych:

  • „New Deal” dla Europy – jak nowa kadencja władz UE wpłynie na kształt i przyszłość branży chemicznej?
  • Transformacje, regulacje – czy jest jeszcze miejsce na biznes chemiczny?
  • Energia dla chemii, czyli jak zapewnić bezpieczeństwo energetyczne strategicznego sektora gospodarki?
  • Inwestycje 360° – zrównoważoność, ludzie, innowacje.
  • ChemAI – czy przemysł chemiczny może stać się pionierem wykorzystania sztucznej inteligencji na tle innych branż?

 

Jedną z nowości tej edycji jest wprowadzenie aplikacji kongresowej, która umożliwi uczestnikom łatwiejsze zarządzanie swoim czasem, dostęp do informacji o panelach oraz interakcję z innymi uczestnikami i prelegentami. Aplikacja ta ma na celu zwiększenie szans na skuteczny networking oraz ułatwienie nawigacji po bogatym programie wydarzenia.

Jednym z głównych punktów programu będzie kolacja networkingowa, która odbędzie się między pierwszym a drugim dniem Kongresu. Będzie to wyjątkowa okazja do nawiązania nowych kontaktów biznesowych w nieformalnej, a zarazem klimatycznej atmosferze przy widokach panoramy Warszawy. Spotkanie wieczorne również odbędzie się w przestrzeniach Airport Hotel Okęcie.

W gronie Partnerów Kongresu znajdują się m.in. główni producenci chemiczni jak ORLEN, BASF, ANWIL, CIECH (od czerwca jako Qemetica), Rafineria Gdańska, PCC Rokita i ORLEN Południe, a także firmy z sektora technologicznego, inżynieryjnego i współpracujące z branżą: ABB, Arcadis, Atos, Axpo, DB Energy, PERN, Amargo, Coat IT, Honeywell, Inno Energy, FLUOR, SPETECH, Tapflo. Wśród Partnerów są również renomowane firmy doradcze i konsultingowe, w tym Accenture, Bain & Company oraz Go&Management, a także prestiżowe kancelarie prawne, takie jak Kancelaria Dentons, Kancelaria Wardyński oraz Kancelaria Sołtysiński Kawęcki & Szlęzak. Lista Partnerów stale rośnie.

Organizatorzy zapraszają do udziału przedstawicieli administracji krajowej i europejskiej, przedsiębiorców branży chemicznej i pokrewnych, a także inwestorów oraz naukowców z Polski i zagranicy, którzy szukają możliwości nawiązania nowych kontaktów biznesowych i chcą być na bieżąco z najnowszymi trendami i rozwiązaniami w przemyśle. Podobnie jak w latach ubiegłych organizatorzy zapewniają tłumaczenie symultaniczne całego wydarzenia z języka polskiego na angielski.

Więcej informacji, w tym szczegóły dotyczące rejestracji i pełny program Kongresu, znajdują się na oficjalnej stronie internetowej wydarzenia: https://kongrespolskachemia.pl/.

Krajowa Izba Gospodarcza otrzymała dofinansowanie w ramach projektu POIR.03.04.00-14-0001/20 „Dotacja na kapitał obrotowy dla Krajowej Izby Gospodarczej”, w ramach działania 3.4 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.