• A A A

Zapraszamy na VII Kongres Polska Chemia w formule TV online

20.08.2020

Nowa rzeczywistość – nowe wyzwania! Polska Izba Przemysłu Chemicznego zaprasza do udziału w Kongresie Polska Chemia 2020, który w tym roku odbędzie się w nowej formule online już 16 września. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny a rejestracja odbywa się poprzez formularz dostępny na stronie www.kongrespolskachemia.pl. Krajowa Izba Gospodarcza jest patronem honorowym wydarzenia.

Kongres Polska Chemia to najważniejsze wydarzenie w przemyśle chemicznym w Polsce i jedno z największych spotkań przemysłowych w tej części Europy. Od sześciu lat Kongres Polska Chemia cieszy się ogromnym zainteresowaniem ludzi świata biznesu, polityki, organizacji branżowych, nauki – i przede wszystkim – ważnych graczy polskiego sektora chemicznego. Każde spotkanie w ramach Kongresu Polska Chemia to czas ważnych dyskusji o sytuacji, wyzwaniach i przyszłości całej branży. Pandemia spowodowana COVID-19 wyeliminowała możliwość realizacji tak dużego wydarzenia w formule stacjonarnego spotkania, stąd decyzja Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego, organizatora Kongresu, o przeniesieniu VII edycji do świata wirtualnego. PIPC zdecydowała o zorganizowaniu wydarzenia online o charakterze publicystyczno-branżowym, który będzie dostępny dla każdego zainteresowanego widza zupełnie bezpłatnie.

– W tym roku ze względu na pandemię VII Kongres Polska Chemia przybiera nową formułę – programu telewizyjnego transmitowanego „na żywo”! Co roku Kongres zaskakuje uczestników jakimś nowym elementem, dlatego tym razem, mając na uwadze wyjątkową sytuację, zaskakujemy taką formułą. Kongres Polska Chemia w formie programu telewizyjnego „na żywo” to coś, czego jeszcze nie było! – mówi dr inż. Tomasz Zieliński, Prezes Zarządu PIPC.

Tematyka VII Kongresu Polska Chemia skupiać się będzie wokół trzech obszarów tematycznych – gospodarka, środowisko, człowiek – a także oscylować wokół zagadnień, które są obecnie najważniejsze dla sektora chemicznego i całego przemysłu, mając na uwadze wpływ pandemii. Branżę czeka wiele wyzwań – skutki kilkumiesięcznego zamrożenia gospodarki (być może nie ostatniego w tym roku), intensywnie zmieniające się regulacje UE i nowe trendy ogrywające kluczową rolę w rozwoju Polskiej Chemii. Zagadnienia środowiskowe będą nam towarzyszyć bezustannie, a to właśnie przełoży się na całą gospodarkę.

W trakcie wydarzenia eksperci poruszą wiele dodatkowych kwestii m.in.: inwestycje, innowacje, kadry, transport i dystrybucję, technologie 4.0.

– Tegoroczny Kongres Polska Chemia to ogromne multimedialne przedsięwzięcie. Będzie można odwiedzać wirtualne stoiska partnerskie, pobierać informacje bieżące, a transmisja będzie tłumaczona symultanicznie na język angielski. Daje to nieograniczone możliwości dotarcia do obecnych i przyszłych kontrahentów na całym świecie. – dodaje Prezes Zarządu PIPC.

Wydarzenie będzie transmitowane m.in. za pośrednictwem strony internetowej Kongresu. W tym miejscu będzie można znaleźć także wirtualne stoiska firm partnerskich. Na uczestników Kongresu czekać będzie elektroniczne wydanie „Magazynu Polska Chemia”, a także wirtualna agenda i multimedialne informatory kongresowe.

Więcej informacji już niebawem na www.kongrespolskachemia.pl. Organizatorem wydarzenia jest Polska Izba Przemysłu Chemicznego. KIG jest patronem honorowym wydarzenia.

Kontakt do organizatorów:
tel.: 22 828 75 06, 828 75 07
fax: 22 203 43 78
E-mail: kontakt@kongrespolskachemia.pl

REJESTRACJA NA WYDARZENIE

Krajowa Izba Gospodarcza otrzymała dofinansowanie w ramach projektu POIR.03.04.00-14-0001/20 „Dotacja na kapitał obrotowy dla Krajowej Izby Gospodarczej”, w ramach działania 3.4 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.