XIII Meeting Gospodarczy
Krajowa Izba Gospodarcza organizuje XIII Meeting Gospodarczy, który odbędzie się 25 listopada 2024 r., w godz. 11.00-14.45 w Radisson Collection Hotel, przy ul. Grzybowskiej 24, w Warszawie.
Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „Nowy Krajowy Plan w dziedzinie Energii i Klimatu – skutki dla gospodarki i konsumentów”.
Założenia i cele
Organizowane z inicjatywy Komitetu ds. Energii i Polityki Klimatycznej KIG i pod jego merytorycznym nadzorem wydarzenie – jak co roku – będzie okazją do dyskusji oraz przedstawienia stanowisk wobec wyzwań stojących przed polityką energetyczną Polski. Debaty prowadzone w trakcie tegorocznej edycji Meetingu Gospodarczego będą dotyczyły takich zagadnień jak m.in.: transformacja energetyczna, suwerenność energetyczna Polski, aktualny stan europejskiej polityki klimatyczno-energetycznej, sytuacja na krajowym rynku energetycznym, znaczenie OZE dla niezależności energetycznej Polski, kierunki modernizacji systemu wytwarzania oraz przesyłu i dystrybucji energii. Założeniem Meetingu będzie opracowanie X Apelu Warszawskiego Krajowej Izby Gospodarczej.
W konferencji uczestniczą corocznie eksperci reprezentujący gospodarkę polską
i europejską, naukę, energetykę, ochronę środowiska, partnerów społecznych oraz przedstawiciele administracji publicznej, ambasad i kręgów dyplomatycznych w Polsce oraz mediów.
Prosimy o zgłoszenie chęci uczestnictwa na adres e-mail: gstanczak@kig.pl, tel. 22 630 96 12
Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Ministra Przemysłu.
Patronat merytoryczny: Agencja Rynku Energii S.A.
Partnerzy XIII Meetingu Gospodarczego KIG: TAURON Polska Energia S.A., Towarzystwo Gospodarcze Polskie Elektrownie, Związek Pracodawców Porozumienie Producentów Węgla Brunatnego
Patronaty medialne: WNP.PL, CIRE.PL, WysokieNapiecie.pl; Nowa Energia; Energia i Recykling, Węgiel Brunatny
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny
Rejestracja do udziału w edycji 2024
Transmisja online: 25.11.2024
Relacja z edycji 2023
Patron honorowy
Partnerzy
TAURON to jeden z największych podmiotów gospodarczych w Polsce, dostarczający energię elektryczną do prawie sześciu milionów klientów. Grupa TAURON przewiduje znaczne przyspieszenie zielonej transformacji i wyznacza ścieżkę do neutralności klimatycznej w 2040 roku.
Firma realizuje swoją ekologiczną strategię, m.in. za sprawą oferty TAURON Nowa Energia, gwarantującej stałą cenę prądu, pochodzącego z odnawialnych źródeł, aż przez dziewięć lat.
Porozumienie Producentów Węgla Brunatnego jest samorządnym i niezależnym związkiem pracodawców. Jego zadaniem jest ochrona praw i reprezentowanie interesów zrzeszonych w nim członków wobec organów władzy państwowej oraz samorządowej. Celem ZP PPWB jest podejmowanie wszelkich działań związanych z podkreślaniem roli branży wydobycia węgla brunatnego jako niezbędnego stabilizatora systemu energetycznego w okresie transformacji energetycznej i tym samym bezpieczeństwa energetycznego Polski oraz znaczenia dla gospodarki krajowej i lokalnej.
Towarzystwo Gospodarcze Polskie Elektrownie jest stowarzyszeniem działającym od ponad 30 lat w obszarze wytwarzania energii elektrycznej, zrzeszającym wszystkie elektrownie zawodowe w Polsce. Głównym celami Towarzystwa jest zapewnienie racjonalnego wykorzystania istniejącego potencjału wytwórczego elektrowni oraz współdziałania w celu inicjowania postępu technicznego, zmniejszenia oddziaływania na środowisko, zapewniania bezpieczeństwa energetycznego dostępnymi źródłami wytwórczymi.
Partner merytoryczny
Patroni medialni
Kontakt
Biuro Polityki Gospodarczej
Grzegorz Stańczak
Koordynator Projektu
e-mail: gstanczak@kig.pl