Krajowa Izba Gospodarcza

Izby gospodarcze

Dlaczego warto działać w KIG

Razem możemy więcej – to hasło najlepiej oddaje korzyści z dołączenia do Krajowej Izby Gospodarczej. Zrzeszając się w KIG dołączasz do prestiżowego grona ponad 160 organizacji pracodawców, stowarzyszeń przedsiębiorców, izb gospodarczych oraz firm, działających na rzecz rozwoju przedsiębiorczości. To silny głos, z którym liczy się administracja państwowa oraz środowiska polityczne, gospodarcze i społeczne w Polsce i za granicą. Członkostwo w KIG wzmacnia Twój głos w procesie tworzenia prawa gospodarczego. Otwiera również szerokie możliwości nawiązywania kontaktów z innymi organizacjami gospodarczymi i zrzeszonymi w nich przedsiębiorcami w celu wymiany doświadczeń oraz rozwijania współpracy. To nie wszystko. Będąc zrzeszony w KIG masz dostęp do szerokiego wachlarza usług oraz szkoleń realizowanych przez KIG oraz organizacje członkowskie. Dotyczą one takich obszarów jak np. zrównoważony rozwój, prowadzenie biznesu, rozwój eksportu i e-eksportu, podnoszenie kompetencji, zarządzanie jakością w firmie.

Dołączając do KIG masz możliwość korzystania z tworzonej w ramach samej Izby oraz sieci organizacji członkowskich unikalnej wiedzy, obejmującej funkcjonowanie całej gospodarki jak i jej poszczególnych działów i branż.

Krajowa Izba Gospodarcza jest demokratyczną instytucją samorządu gospodarczego – każdy z naszych członków ma wpływ na funkcjonowanie Izby oraz wyznaczanie kierunków jej aktywności i rozwoju. Chciałbyś, aby przedsiębiorcy mieli w naszym kraju odpowiednie warunki do prowadzenia działalności? Dołącz do KIG i wspólnie działajmy na rzecz pozytywnych zmian.

Członkostwo KIG w trzech krokach:

1

Skontaktuj się z nami w celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących dołączenia do KIG:

Karolina Makijewska

tel.: 22 630 97 32

mail: kmakijewska@kig.pl

2

Przygotuj poniższe dokumenty:

  • Deklarację członka zwyczajnego – formularz do pobrania
  • Deklarację członka stowarzyszonego – formularz do pobrania
  • Odpis wypisu z rejestru sądowego
  • Statut izby / organizacji
  • Uchwałę właściwego (wg Statutu) organu o przystąpieniu do KIG
3

Dokumenty prześlij na poniższy adres:

Gabinet Prezesa

ul. Trębacka 4

00-074 Warszawa

Izba gospodarcza – pytania i odpowiedzi

MŚP

95 tys

w sieci KIG

Organizacje

169

zrzeszone w KIG

Jest nas coraz więcej

Dzięki sieci izb gospodarczych w całej Polsce docieramy do największej liczby mikro, małych i średnich przedsiębiorców i wspieramy ich rozwój.

Co nas wyróżnia?

  • Ponad 30-letnie doświadczenie – od 1990 KIG wspiera polską przedsiębiorczości w kraju i za granicą.
  • Silny głos przedsiębiorców – 77 izb i związków branżowych, 58 izb regionalnych, 22 izby bilateralne, 12 pozostałych organizacji (stowarzyszenia, fundacje). Dostęp do kilkuset tysięcy polskich przedsiębiorstw stowarzyszonych w organizacjach członkowskich KIG. 
  • Ugruntowana marka w Polsce i na świecie – znana, wiarygodna, reprezentująca interesy przedsiębiorców na rynku polskim i międzynarodowym. Współpraca z izbami gospodarczymi oraz instytucjami biznesu  w ponad 100 krajach
  • Kompetencje – szkolenia, warsztaty, konferencje, certyfikacja i legalizacja dokumentów, projekty UE, promocja gospodarcza za granicą.
  • Zaplecze merytoryczne – zespół ekspertów, komitety merytoryczne, których członkami są praktycy życia gospodarczego, naukowcy, działacze samorządowi i społeczni. Analizy makroekonomiczne.

Czym jest Izba gospodarcza?

Izba gospodarcza jest organizacją samorządu gospodarczego, reprezentującą interesy gospodarcze zrzeszonych w niej przedsiębiorców, w szczególności wobec organów władzy publicznej.

Jak działa izba gospodarza?

Izby gospodarcze kształtują i upowszechniają zasady etyki w działalności gospodarczej, w szczególności opracowują i doskonalą normy rzetelnego postępowania w obrocie gospodarczym.

Izba gospodarcza jest uprawniona do wyrażania opinii o projektach rozwiązań odnoszących się do funkcjonowania gospodarki oraz może uczestniczyć, na zasadach określonych w odrębnych przepisach, w przygotowywaniu projektów aktów prawnych w tym zakresie.

Izba gospodarcza może dokonywać ocen wdrażania i funkcjonowania przepisów prawnych dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej.

więcej >>> Ustawa z dnia 30 maja 1989 r. o izbach gospodarczych
Dz.U. 1989 nr 35 poz. 195

Jak założyć izbę gospodarczą?

Izba gospodarcza może być utworzona, jeżeli taką inicjatywę podejmie co najmniej 50 przedsiębiorców, zwanych dalej „założycielami”, na obszarze działania tworzonej izby obejmującym obszar województwa.

W wypadku gdy terytorialny zakres działania izby będzie przekraczać obszar województwa, liczba założycieli powinna wynosić co najmniej 100.

więcej >>> Ustawa z dnia 30 maja 1989 r. o izbach gospodarczych
Dz.U. 1989 nr 35 poz. 195

Członkowie KIG

Wyszukaj członków KIG

lub