Misja gospodarcza do Egiptu i Poland-Egipt New Tech Forum w Kairze // 29-31 maja

27.04.2022

Już wkrótce odbędzie się Misja gospodarcza do Egiptu będąca częścią komponentu gospodarczego wizyty Prezydenta RP w tym państwie

 

Misja jest przygotowywana przez Polską Agencję inwestycji i Handlu wspólnie z  Krajową Izbą Gospodarczą.

Odbędzie się w dniach 29-31 maja 2022, a jej głównym elementem będzie planowane na 30 maja Forum Gospodarcze pn. Poland-Egipt New Tech Forum w Kairze poświęcone dwóm obszarom: Green Technologies oraz Innovative Technologies for Agriculture.

Do udziału w misji i forum zapraszamy polskie firmy oferujące nowoczesne rozwiązania w sektorze energetycznym i OZE, gospodarki wodnej, gospodarowania odpadami, elektromobilności, zrównoważonego transportu, ICT nakierowanego na zielone technologie oraz energooszczędności.

 


W dniu 31 maja planowany jest również wyjazd do Aleksandrii, gdzie pracownicy naszego biura zorganizują szereg spotkań biznesowych dla uczestników misji.

Skuteczność dotarcia z polską ofertą eksportową wzmacniamy poprzez organizację programu wraz z najważniejszymi organizacjami egipskiego biznesu tj. Federation of Egyptian Chambers of Commerce, Federation of Egyptian Industries, Alexandria Business Association, Alexandria Chamber of  Commerce, wieloletnimi partnerami biznesowymi Krajowej Izby Gospodarczej.

Wydarzenie z pewnością będzie unikalną okazją do prezentacji oferty biznesowej wielu egipskim partnerom oraz do spotkań B2B.

Do udziału zaprosimy, między innymi, przedstawicieli: National Water Research Center, Egyptian Holding Company for Water and Wastewater, Egyptian Water and Wastewater Regulation Agency, Environmental Monitoring Center Administration, Drainage Research Institute, Waste Management Regulatory Authority, Arab Organisation for Industrialization, National Service Projects Organization i wielu innych.

Spotkanie to będzie kontynuacją kontaktów biznesowych nawiązanych podczas webinarium organizowanego przez KIG i Ambasadę RP w Kairze w październiku 2021 w ramach projektu GreenEvo.


 

Z uwagi na krótki czas, jaki nas dzieli od wizyty, prosimy firmy zainteresowane udziałem w misji o przesłanie zgłoszenia – najpóźniej do 29 kwietnia na adres mailowy: slawomir.przygoda@paih.gov.pl mnowakowska@kig.pl oraz smartpoland@msz.gov.pl

Zgłoszenia powinny zawierać:

  • dane kontaktowe Państwa przedsiębiorstwa
  • krótki opis profilu firmy (w formie tzw one-pagera) – w języku angielskim
  • konkretną ofertę dla rynku egipskiego – w języku angielskim
  • informację o zainteresowaniu działaniem w Polsko-Egipskiej Radzie Biznesu – w języku angielskim

W celu jak najlepszego dopasowania rozmówców prosimy też o wskazanie pożądanych z Państwa perspektywy partnerów po stronie egipskiej, z którymi chcieliby Państwo nawiązać kontakt. Informacje przesłane przez Państwa pomogą nam dobrać uczestników po stronie egipskiej adekwatnych do Państwa potrzeb. Jednocześnie uprzejmie informujemy, że dla potencjalnych uczestników misji planujemy organizację w pierwszych dniach maja spotkania informacyjnego w formule on-line.

PAIH zarezerwuje również określoną liczbę pokoi – w obniżonej cenie – w hotelu, gdzie odbędzie się konferencja. Dodatkowo PAIH zapewni transport z lotniska do hotelu.

29 maja br. Polskie Linie Lotnicze LOT otwierają bezpośrednie połączenie z Warszawy do Kairu i najprawdopodobniej uczestnicy misji będą mogli skorzystać z tego połączenia. Nadmieniamy jednak, że PAIH nie pokrywa kosztów biletów.

Więcej szczegółów technicznych dotyczących wydarzenia oraz przelotu i  zakwaterowania podamy za kilka dni. W razie dodatkowych pytań prosimy o  kontakt.

Link do rejestracji >>> TUTAJ

 


Kontakt

Maria Nowakowska
Biuro Współpracy z Zagranicą
tel.:    22 630 97 83, 506 118 375
e-mail.:   mnowakowska@kig.pl

Krajowa Izba Gospodarcza otrzymała dofinansowanie w ramach projektu POIR.03.04.00-14-0001/20 „Dotacja na kapitał obrotowy dla Krajowej Izby Gospodarczej”, w ramach działania 3.4 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.