Misja z Cape Town & Western Cape - virtual fresh produce B2B mission to Poland, 29.10.2020 r.

10.08.2020

Krajowa Izba Gospodarcza oraz WESGRO – Cape Town & Western Cape Torurism, Trade & Ivestment Agency, we współpracy Ambasadą RPA w Polsce, Forum Eksporterów Świeżych Produktów z Western Cape zapraszają do udziału w webinarium biznesowym i wirtualnych spotkaniach b2b z udziałem przedstawicieli firm południowoafrykańskich z Kapsztadu i Prowincji Zachodniego Przylądka reprezentujących sektor świeżych owoców i warzyw.

Wirtualne spotkania B2B planowane są w dniu 29 października 2020 i poprzedzone zostaną webinarium, na którym poruszone zostaną kluczowe tematy dotyczące biznesowymi relacji i wymiany handlowej między Polską a Prowincją Western Cape.

Lista firm południowoafrykańskich biorących udział w spotkaniach B2B, z Prowincji Western Cape i Cape Town [PDF]

Po wyborze partnerów do rozmów B2B przygotujemy program spotkań w formule wirtualnej. Firmy z Polski i RPA przeprowadzą indywidualne rozmowy B2B online.

Republika Południowej Afryki stanowi największą gospodarkę na kontynencie afrykańskim, a główną rolę w jej odgrywa sektor usług finansowych, najlepiej rozwinięty  i najnowocześniejszy w tej części regionu. Znaczący udział w PKB kraju mają handel i turystyka, usługi publiczne oraz transport i komunikacja.

RPA jest drugim co do wielkości eksporterem owoców cytrusowych. Świeże owoce stanowią około 35% eksportu produktów rolnych z RPA. Według najnowszych prognoz RPA wyeksportuje w 2020 r. rekordową ilość owoców cytrusowych, przy czym całkowity wzrost eksportu w porównaniu z rokiem poprzednim wyniesie 11%. Całkowity eksport pomarańczy, cytryn, mandarynek i grejpfrutów z Południowej Afryki w bieżącym roku osiągnie rekordowy poziom 2,31 mln ton.

Oprócz cytrusów, eksport obejmuje m.in. owoce pestkowe, winogrona stołowe, owoce subtropikalne (awokado, liczi, mango, ananas, papaja) i owoce egzotyczne (melony, figi, granaty i inne) eksportowane do ponad 100 krajów. Południowoafrykańskie awokado trafia głównie do  Europy.

Głównymi importerami owoców cytrusowych z Południowej Afryki jest Holandia, Wielka Brytania, Rosja, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Arabia Saudyjska i Chiny. Specjalność  eksportową RPA stanowią także warzywa (m.in. bataty, dynia piżmowa, orzech szary).

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych importerów, detalistów, hurtowników, dystrybutorów, agentów i kupców świeżych owoców i warzyw do kontaktu i deklaracji udziału w spotkaniach on line z firmami z Western Cape (RPA).

FORMULARZ ZGŁOSZENIA

 

Organizatorzy:

Krajowa Izba Gospodarcza

Wesgro – Tourism, Trade and Investment Promotion Agency for Cape Town and the Western Cape

Ambasada RPA w Warszawie

Partner Komunikacyjny: 

 

Kontakt:

Biuro Współpracy z Zagranicą KIG
Agnieszka Salamończyk, Z-ca Dyrektora
tel: 22 6309773
e-mail: asalamonczyk@kig.pl

Elżbieta Wojtas
tel: 22 6309752
e-mail: ewojtas@kig.pl

 

Krajowa Izba Gospodarcza otrzymała dofinansowanie w ramach projektu POIR.03.04.00-14-0001/20 „Dotacja na kapitał obrotowy dla Krajowej Izby Gospodarczej”, w ramach działania 3.4 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.